Csak rövid időre tudott kitörni a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX a negatív zónából a globálisan érzékelhető bizonytalan befektetői hangulatban, ám végül a mutató napi minimumán, 22 979,54 ponton zárt. Márpedig ez 0,73 százalékos, vagyis 168,3 pontos esésnek felelt meg. Ehhez rendkívül alacsony, 7,7 milliárd forintos forgalom párosult.
A legnagyobb részt ebből az OTP hasította ki, amely 5,2 milliárd forintos forgalmat generált. A bank papírjai 0,2 százalékkal csúsztak lejjebb. A Mol ezalatt 0,6 százalékot gyengült. A hazai olajcég tegnap válaszolt a horvát tőkepiaci felügyelet kérdéseire (HANFA). Ebben leírta, hogy a Mol négy ügylettel 21 009 INA-részvényt vásárolt a profeszszionális brókereken keresztül. (Ennek előzményeként a HANFA ismét felfüggesztette az INA-részvények kereskedését.) A Magyar Telekom 0,2 százalékot araszolt visszafelé. Zuhantak viszont a gyógyszergyártók: a Richter 1,9, az Egis 3,3 százalékot, miután negatívan befolyásolta befektetői megítélésüket a tegnap bejelentett végleges gyógyszertörvény.
A hétfői lengyel akvizíciós hír után 1,7 százalékot esett az E-Star. Soós Csaba, a társaság elnöke tegnapi sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az idén a cég árbevételének már 24-25 százaléka származik majd Lengyelországból.
Miután a Pannergy hétfőn eladta a Pannunionban meglévő, 95,3 százalékos részvénycsomagját, utóbbi tőzsdei árfolyama tegnap 19,8 százalékkal értékelődött le, míg a Pannergy 0,6 százalékot rontott. Gyimóthy Dénes, a Pannergy megbízott vezérigazgatója a Portfolio.hu-nak azt mondta: a Pannunion-részesedés értékesítéséből befolyó pénz egészét geotermikus projektekre kívánják költeni.
Alig mozdult a hazai fizetőeszköz értéke a bankközi devizakereskedésben. Kora este 268,2 forint körül jegyezték az eurót.
Orbán Viktor a diplomáciai csúcsról: Mindenki úgy megy innen el, hogy egy nagy népnél járt