Politikai elszigetelés – Puch László szerint ez vár Gyurcsány Ferencre az MSZP-ben. A szocialisták pártpénztárnoka ezt a Figyelő.net-nek adott interjújában fejtette ki, ahol azt kérte a volt miniszterelnöktől: „hagyja dolgozni az MSZP-t”. A politikus úgy vélte, az áthidalhatatlan belső ellentétek ellenére nem zárják ki Gyurcsányt. – Az avval (mármint a kizárással – a szerk.) járó procedúra rengeteget ártana a pártnak – mondta Puch László, hozzátéve, ha rajta múlik, Gyurcsány Ferenc többé nem kaphat irányító szerepet az MSZP-ben. – A probléma oka egy volt miniszterelnök-pártelnök – nyilatkozta a képviselő, aki elismerte, már korábban is azt az álláspontot támogatta, hogy el kell határolódni Gyurcsánytól, az általa fémjelzett politikától.
A szocialisták volt pártpénztárnoka és egyik legbefolyásosabb háttérembere azt tanácsolta a volt kormányfőnek, hogy aktivizálja és üzemeltesse a Demokrata Pártot. Ez a formáció jelenleg még bejegyzés alatt van, létrejöttéről azonban Gyurcsánynak és támogatóinak is tudomásuk volt, ami miatt nagy felháborodás kerekedett a frakcióban. Puch László szerint Gyurcsánynak az az érdeke, hogy minél rosszabb állapotban legyen a párt, mert így neki nagyobb esélye nyílik annak elfoglalására.
*
Szüksége van ugyanis a szocialisták infrastruktúrájára, szervezettségére. – Gyurcsányban a revánsvágy felülírja még az elemi rációt is. A politikus úgy számol, hogy legfeljebb tíz frakciótag követné Gyurcsányt, ha távozna a képviselőcsoportból. A volt miniszterelnök párton belüli kezdeményezéséről, amely egy korrupcióellenes javaslatcsomagból áll, azt mondta, a jelenlegi vezetés is dolgozik ezen, Gyurcsánynak pedig még „lehetne mondanivalója” a Zuschlag- és Hagyó-ügyekkel összefüggésben is, amelyek éppen az ő kormányfői és pártelnöki idején történtek. Gyurcsány Ferenc nagyon röviden kommentál Facebook-oldalán: „A pénz(tárnok) beszél, a karaván halad…” A Gyurcsány vezette Demokratikus Koalíció platform alelnöke, Molnár Csaba az MTI-nek elmondta, „felesleges és ingerült” a Puch-nyilatkozat, mert szerinte az MSZP-ben minden rendben van. A volt kancelláriaminiszter kijelentette, nem céljuk a pártfoglalás, és új pártot sem akarnak szervezni. A szocialista politikus szerint Gyurcsány kontra Mesterházy szembenállás sincs. A volt miniszterelnök volt tanácsadója, Gréczy Zsolt exújságíró (írásait eltávolították a Népszava és a Stop.hu felületeiről) Facebook-oldalán közéleti személyiségek is beszálltak a Puch-interjú értelmezésébe. Bőhm András volt SZDSZ-es képviselőnek az SZDSZ szétesése jutott eszébe, Török Zsolt MSZP-szóvivőnek pedig az MDF. Szanyi Tibor, az MSZP elnökségi tagja hozzászólásában leírta: Gyurcsány „izgágasága” miatt éleződött ki a párton belüli konfliktus. Közölte: „Érzékelem, hogy mindazok, akik eddig türtőztették magukat, hamarosan terítenek…”
– Ez már a végjáték, elszabadultak az indulatok – értékelte a kialakult helyzetet egy pártvezetéshez közel álló informátorunk. Egy vezető szocialista politikus is azzal érvelt, hogy a Demokrata Pártról szóló hírek megjelenése után nem asszisztálhatnak Gyurcsányéknak az MSZP-t gyengítő törekvéseihez.
– Innentől kezdve nagyon keményen fellépünk velük szemben – fogalmazott egy képviselő. Egyik forrásunk arra hívta fel a figyelmet, hogy az MSZP-s belháború közvetetten Bajnai Gordon volt miniszterelnök pozícióit is erősítheti, aki kormánya több tagjával szakmapolitikai alapítványt hozott létre.
Medvétől rettegnek a Bükkben