Tavaly júniusban került rács mögé I. Gábor, miután a Pécsi Tudományegyetem (PTE) gazdálkodásával kapcsolatban a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) által – titkos információszerzéssel – végzett nyomozás során kiderült, hogy a gyanú szerint az egyetemi alkalmazottak bűnszövetségben, azaz maffiamódszerrel juttattak jogosulatlan előnyhöz egyes beszállító cégeket a PTE beszerzésein.
Tavaly tavasszal egyszerre több gyanúsítottat is őrizetbe vettek, majd néhány napon belül a bíróság előzetes letartóztatásba helyezte mások mellett I. Gábort, tanácsadóját, az egyetem informatikai igazgatóját és külsős cégek munkatársait. Később a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Zrt. vezérigazgatóját, F. Tamást is letartóztatták.
Legtovább I. Gábor volt letartóztatásban. A Pécsi Ítélőtábla augusztus elejei döntése értelmében 30 millió forintos óvadék letétele után hagyhatta el a börtönt, és házi őrizetbe kerülhetett. A döntést azzal indokolta a táblabíróság, hogy a volt főigazgató rendezett családi körülmények között él, családi, rokoni kapcsolatain túl üzleti érdekeltségei is Pécshez kötik, s a nagy összegű óvadék kellő biztosítékot nyújt arra, hogy az eljárási cselekményeken megjelenjen.
A gyanúsított házi őrizetét lakhelyelhagyási tilalomra változtatták a múlt héten, ő azonban minden, vele szembeni kényszerintézkedés megszüntetését kérte. Az eljárásnak huszonkilenc gyanúsítottja van, s bár a tervek szerint augusztusban lezárták volna a nyomozást, annak határidejét meghosszabbították, így várhatóan csak ősszel fejeződik be a PTE történetében példátlan ügy vizsgálata.

Brutálisan elvertek és csomagtartóba tettek egy kisfiút Oroszlányban – videó