Az új eljárás várhatóan csökkenteni fogja az egészségügyi ellátás költségeit, és heteken belül csillapítja a tüneteket. Amíg a jelenleg alkalmazott oltást bőrbe adják, az új módszer során az allergéneket tartalmazó anyagot közvetlenül a nyirokcsomóba juttatják. Az eljárás lényege, hogy hozzászoktatják a szervezetet az allergiás anyag jelenlétéhez, csillapítva a kóros reakciót. Az új módszer hatásosabbnak tűnik, ugyanis csökkenteni lehetne az alkalmazott dózist és a kezelési időtartamot. Egy másik variáció az epikután terápia lenne, amikor apró karcolásokat hoznak létre a bőrfelszínen, így juttatva be az allergént a véráramba.
A felgyorsított immunterápiáról szintén tárgyaltak a résztvevők. A hagyományos eljárás során a betegek heti egy-két alkalommal kapnak injekciót mintegy öt hónapon keresztül, ezzel szemben az új beosztás napi több injekciót foglal magában két-három egymást követő napon. A protokollt mindazonáltal hozzá lehet igazítani az egyéni körülményekhez. Egy másik javaslat a heti egy alkalommal történő félóránkénti két-három injekció mintegy három héten keresztül.
A kollégium elnökhelyettese, dr. Richard Weber szerint a felgyorsított protokoll a betegek számára nagyobb rugalmasságot biztosít, ami lehetővé teszi, hogy hozzáigazítsák életritmusokhoz, ugyanakkor az eredmény is sokkal gyorsabban jelentkezik. A kutatások szerint a módszer ráadásul biztonságos, és mivel összességében kevesebb hatóanyagot alkalmaznak, költséghatékony is.