„Az államfő alkotmányossági álláspontja tiszta és világos: nem talált alkotmányossági kifogást az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényben, ezt a kormány üdvözli. (...) Elnök úr hitet tett az egészségügy reformja mellett, ez is üdvözlendő” – fogalmazott Budai Bernadett. Szavai szerint ez a két elem Sólyom László nyilatkozatának legfontosabb része.
A kormányszóvivő hozzátette: a kormány számít arra, hogy az Országgyűlés következő, februári ülésén a jogszabály ismét megkapja a parlamenti többség támogatását. Budai Bernadett a kormány véleményét tolmácsolva közölte: az államfő politikai kifogásait a kormánypárti frakciók a parlament februári üléséig részletesen megválaszolják. Hozzátette azonban, hogy a szakmai típusú aggályok egy részét már az elfogadott törvény is cáfolja, másik részére pedig a készülő végrehajtási rendeletek adnak majd mindenki számára megnyugtató választ. Közölte: a végrehajtási rendeletek az egészségügyi tárca koordinálásával készülnek. Mint mondta, a köztársasági elnök politikai és szakmai aggályai korábban is ismertek voltak, így ezen érveket megfontolták a több hónapig tartó előkészületek során.
Sólyom Lászlónak arra az észrevételére, amely szerint nem készültek háttéranyagok, megfelelő számítások, a kormányszóvivő úgy reagált: a törvény előkészítését megalapozó háttértanulmányok hónapok óta olvashatók az egészségügyi tárca honlapján. A kormányszóvivő hangsúlyozta: a már elfogadott törvényből egyértelműen kiderül, hogy a biztosítottak között nem lehet különbséget tenni; az új rendszerben egyetlen magyar állampolgár sem maradhat a másikéval egyenértékű biztosítás nélkül. Mint mondta, az új rendszerre való áttérés nem jár járulékemeléssel. Az Országgyűlés december 17-én fogadta el az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényt, amely január 1-jével lépett volna hatályba, ha a köztársasági elnök kihirdeti.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.