Arcátlan beruházásnak nevezte a kormányzati negyed felépítését szombati sajtótájékoztatóján Cser-Palkovics András, a Fidesz szóvivő-helyettese. Mint fogalmazott, miközben a kormány megértést és türelmet vár el a lakosságtól, aközben 142 milliárdos luxusberuházást kíván megvalósítani. A fideszes politikus kitért arra is, hogy tandíj, vizitdíj és kórházi napidíj esetén egy év alatt nagyjából 20 milliárd forint bevételre számít az állam, így 7 esztendőn keresztül az emberek kizárólag a kormányzati negyed felépítéséért fizetik majd a plusz terheket. Hozzátette: a beruházással kapcsolatosan már eddig is sok kétely merült fel, ám a hatósági ellenőrzések mégis elmaradtak. Példaként említette, hogy a tervezőcsoport vázlatterveit a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) még december elején visszadobta; a fővárosi településszerkezeti terv módosítása még napirendre sem került a Fővárosi Közgyűlésben, Terézváros önkormányzata nem fogadta el az erre vonatkozó szabályozási tervet. Külön megemlítette Demján Sándort is, aki visszalépett a beruházástól.
A sietség, a gyanús körülmények és Gyurcsány Ferenc üzleti múltja azt bizonyítja, a kormányzati negyed nem más, mint a Gyurcsány-kormány egyik legnagyobb ingatlanbiznisze – szögezte le Cser-Palkovics András rámutatva: a Fidesz számára egyetlen elfogadható lépés a tender visszavonása és a beruházás elfelejtése lenne. Megjegyezte azt is, a kormányzati negyedbe a miniszterelnök biztos nem fog beköltözni, és több tárcavezető is jelezte hasonló szándékát.
Megemlítette azt is, hogy bár a kormány folyamatosan arra hivatkozik, milyen költséghatékony beruházást választott, az ÁSZ-viszgálatot mégsem engedélyezték.
Újságírói felvetésre reagálva elismerte, hogy a Fidesz-kormány idején is szóba került egy kormányzati negyed felépítése, ugyanakkor kiemelte: akkor egy dinamikusan fejlődő ország volt Magyarország, ennek ellenére döntés mégsem született az ügyben.
-Ennek gondolom oka volt – tette hozzá.
(mti, fidesz.hu)