Vantara Gyula polgármester szerint hagyományosan kiváló az együttműködés a Körös Volán és Békéscsaba között, a város vezetése elégedett a vezérigazgatónak a buszközlekedés színvonala javítása érdekében tett eddigi és tervezett intézkedéseivel. A polgármester levelében hátsó szándékot vél felfedezni Szarvas Péter tervezett leváltása mögött.
A Bakot lőnek Szarvas leváltásával című közlemény szerint korábban már Molnár László békéscsabai szocialista párti országgyűlési képviselő megpróbálta leváltatni Szarvast, s elgondolkodtató az is, hogy a kormány 2008-ban tervezi a volánok privatizációját. Vantara Gyula úgy gondolja, hogy ez utóbbi "garantáltan kedvezőtlenül érintené Békéscsaba lakosait", ezért indítványozza, hogy a Körös Volán ügyét vegyék napirendre az önkormányzat jövő heti közgyűlésén is, és a képviselők álljanak ki Szarvas Péter mellett és a privatizáció ellen.
A szakszervezetek tiltakoznak
A Körös Volánnál működő két reprezentatív szakszervezet,a Ligához tartozó Békés Megyei Közlekedési Szakszervezet és a Közúti Közlekedési Szakszervezetek Békés Megyei Szervezete, valamint az üzemi tanács csütörtökön szintén tiltakozott Szarvas Péter menesztése ellen. A cég dolgozóinak egy része kisebbségi tulajdonosa a társaságnak, s így értesültek arról, hogy a jövő év január 4-re összehívott igazgatósági ülésen a napirendi pontok között szerepel a vezérigazgató visszahívása, és új vezető kinevezése. A szakszervezetek szerint ha mégis az előre eltervezett döntés születik, akkor nem tudják garantálni a munkabékét.
Nyereséges cég jobboldali beállítottságú vezetővel
A Kőrös Volán nyereségesen működik. Éves árbevétele eléri a 4,5 milliárd forintot, 220 buszt működtet és 710 embert foglalkoztat. A Hír Televízió információi szerint a leváltás hátterében az áll, hogy a Kőrös Volán egységesen vett részt a kormány nyugdíjaztatással kapcsolatos tervei ellen szervezett demonstrációban, Szarvas Pétert pedig jobboldali beállítottságú emberként tartják számon helyi szocialista körökben.
(mti, hírTV)