Ingatlanadó: miben rejlenek a szorzók? – ki jár rosszabbul?

Van-e és hány északra néző ablaka, földúton vagy szilárd burkolaton át közelíthető-e meg, tíz éven belül épült-e vagy harminc évnél régebben, mikor volt teljes körű felújítás; ezek azok a szempontok, amelyek még az azonos árú otthonok esetében is akár több ezer forintos különbséget eredményeznek a 2009-től számított, érték alapján kalkulált építményadó havi összegében - írta egy napilap. • Aggályosnak ítéli az ombudsman az értékalapú ingatlanadót

MNO
2007. 12. 27. 7:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Népszava összeállításából kiderül, hogy az sem mindegy, hány szobás a lakás. Rosszabbul jár majd például adó szempontjából az, aki a harmadik emeleten lakik egy liftes házban, mint aki az elsőn egy lift nélküliben, ám nincs különbség abban, hogy valaki a nyolcadikon vagy a másodikon birtokol ingatlant – olvasható a cikkben, amely rámutat arra, hogy csak valamennyi szorzó figyelembevételét követően alakul ki a végleges adóalap. Az egyik legfontosabb szempont az építmény kora: a tíz évnél fiatalabb épületek esetén ugyanis 1, 15-tel kell megszorozni a kalkulált összeget. Az építményadó szabályozása ugyanakkor nem ösztönzi a tulajdonosokat a teljes felújításra, hiszen aki ezt tíz éven belül megtette, annak tíz százalékkal magasabb lesz az adóalapja. Számít ezenkívül az is, hogy milyen anyagból épült a ház: jobban jár az, aki panelben lakik, mint akinek téglából épült az otthona – olvasható a Népszava összeállításában.

(Népszava)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.