A kérelmet a település jegyzőjéhez kell írni, a pénzt postai úton, készpénzben kaphatják meg, vagy a folyószámlára utalják át. A szakrendelők és a háziorvosok legfeljebb 20-20 alkalommal kérhetnek vizitdíjat egy évben ugyanattól a betegtől. A 21. orvoslátogatás után a pénz visszaigényelhető az önkormányzattól a nyugta bemutatásával.
Megfelelő tájékoztatás híján azonban a rászorulók még mindig nem tudják, hogy a 20 alkalom nem összesen, hanem külön-külön értendő. Részben ezzel magyarázható a visszaigénylések alacsony száma a nagyvárosnak számító Győrben. Hódmezővásárhely megyei jogú város 50 ezres lakossággal, ahol 2007-ben 139-en igényelték vissza a vizitdíjat, nekik összesen 370 ezer forintot fizetett az önkormányzat. A szintén Csongrád megyei Szatymazon a négyezer lakosból tizenhét kért visszatérítést, összesen hatvanezer forint értékben.
A kérelmek elbírálása jelentős többletköltséget rótt az önkormányzatokra, tavaly február óta azonban többet dolgoznak az ügyintézők is. Hódmezővásárhelyen például egy alkalmazott napi munkaidejének a fele telik a vizitdíj-visszaigénylés ügyintézésével. 2007-ben az önkormányzatok költségvetési támogatást kérhettek a vizitdíj-visszatérítésre az Magyar Államkincstár megyei kirendeltségein. Hogy ez 2008-ban így marad-e, nem tudni, bár a vizitdíj idén is költségvetési tételnek minősül.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.