Toller László polgármesteri fizetése után kap táppénzt, de az összeget mint kifizető az Országgyűlés Hivatala utalja – írta csütörtökön az Új Dunántúli Napló. Bakos Emil, az Országgyűlés Hivatalának gazdasági főigazgatója ezt a lapnak azzal indokolta, hogy a politikust az egyik munkahelyéről, a parlamentből a másik munkahelye, a pécsi önkormányzat felé haladva az önkormányzat és nem az Országgyűlés gépkocsijával érte baleset.
Hozzátette: a kifizető azért az Országgyűlés Hivatala, mert Toller László korábban írásban nyilatkozott arról, hogy a polgármesteri és parlamenti képviselői foglalkozása közül az utóbbit tekinti főállásának. Bakos Emil hangsúlyozta: az egy plusz egy év táppénz nem azért jár Toller Lászlónak, mert képviselő, mert hasonló esetben minden munkavállalónak járna ez.
A főigazgató elmondta azt is, hogy a táppénz és a tiszteletdíj bruttó összegek, nem adhatók egyszerűen hozzá a nettó útiköltséghez. Toller László tehát összességében havonta 800 ezer forint nettó jövedelemben részesül – olvasható a baranyai napilapban.
„Szóltak nekem, hogy nekem kell aláírnom, mert a férjem nem tudja aláírni”
Toller László feleségének tudomása szerint a másfél évvel ezelőtti autóbalesete óta kómában fekvő férje táppénzen van. Toller Tünde erről a köztévé reggeli műsorában beszélt csütörtökön. „Úgy tudom, hogy táppénzen van, de nem Pécsett mint volt polgármester. (...) Országgyűlési képviselőként kapja havonta a juttatását” – mondta Toller Tünde a riporter azon kérdésére, hogy a politikus parlamenti képviselőként vagy polgármesterként van-e táppénzen.
Toller Tünde a riporter felvetésére, mely szerint akkor Bakos Emil, az Országgyűlés Hivatalának gazdasági főigazgatója nem tudja, mi a valós helyzet, mert ő azt mondta: Toller László polgármesterként kap táppénzt a baleset időpontjától számított két évig, és mivel munkahelyi balesetet is szenvedett, teljes korábbi fizetését is kapja, az asszony úgy reagált, hogy „nem, ez nem felel meg a valóságnak, hanem az, amiket írnak az újságok, hogy van a fizetése és a táppénze”. Amikor a riporter arra kérte, segítsen eligazodni a témában, Toller Tünde azt mondta: „nem én vagyok arra hivatott, hogy erre válaszoljak. Annyit tudok, hogy a férjem kapja a parlamenti fizetését, ami megjár, és amiről nem én tehetek, nem más tehet, ilyen törvények vannak”.
Hozzátette, hogy pénzről, összegekről nem kíván beszélni, de amiket az újságok írnak, az a két-háromszorosa annak, amennyit a képviselő valójában kap. Később arról beszélt, hogy Toller László a parlamenttől kapja a fizetését, ugyanakkor táppénzre is jogosult lenne, de mivel az egy év táppénz lejárt, szeptember óta semmilyen táppénzt nem kap a férje után. Toller Tünde szólt arról is, hogy Toller László helyett saját nevével ő írta alá férje vagyonnyilatkozatát. „Szóltak nekem, hogy nekem kell aláírnom, mert a férjem nem tudja aláírni” – mondta.
Arra a kérdésre, hogy ki szólt neki, Toller Tünde úgy választolt, hogy „én ezt az utasítást kaptam, és nem magamtól találtam ki, hogy le kell adnom a férjem vagyonnyilatkozatát ugyanúgy, ahogy a velünk közös háztartásban élő kisgyerekét és a saját vagyonnyilatkozatomat is. A képviselő akkor nem kaphat fizetést, ha nem adja le a vagyonnyilatkozatát. (...) Azt senki nem gondolja komolyan, hogy ha nem tudja személyesen leadni, akkor nem adjuk le a vagyonnyilatkozatot”. Toller Tünde az ügyben folyó ügyészségi vizsgálatra vonatkozó kérdésre azt válaszolta: még semmilyen tájékoztatást nem kapott a férje tiszteletdíjával kapcsolatos ügyészségi álláspontról.
(Új Dunántúli Napló/MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.