Bizalmas aktákat hagytak el a Molotov-koktélosok üldözői

Dokumentumokat felejtettek a Molotov-koktélos támadások ügyében végzett házkutatásoknál a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) munkatársai. Egy tanúként meghallgatott fiatal juttatta vissza az aktát hétfőn a hatóságoknak, a Szegedi Nyomozó Ügyészségen vették át tőle. A trehány nyomozók ellen fegyelmit indítottak. 

MNO
2008. 02. 25. 12:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Molotov-koktélos támadások ügyében végzett házkutatásoknál a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) munkatársai dokumentumokat felejtettek egy szegedi lakásban, ezeket próbálta visszajuttatni egy tanúként meghallgatott fiatal hétfőn a hatóságoknak; az aktát a harmadik helyen, a Szegedi Nyomozó Ügyészségen vették át tőle. A tanúként meghallgatott fiatalember, Ignáth Imre a szegedi rendőrkapitányság épülete előtt tartott sajtótájékoztatón elmondta, pénteken hajnalban a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai munkahelyén, egy szegedi laboratóriumban keresték meg azzal, hogy házkutatást tartanak lakásán. Mivel éppen egy hosszabb kísérletet végzett, s azt nem akarta félbehagyni, ellenállt a rendőri intézkedésnek, ezért megbilincselték és saját lakásába vitték. A házkutatás során lefoglalták számítógépét, s más műszaki cikkeket, adathordozókat, mobiltelefonját.

A két feledékeny rendőrrel szemben a Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatója fegyelmi eljárás megindítását rendelte el.

Tanúként hallgatták meg a Molotov-koktélos támadásokkal, valamint az azok elkövetését magára vállaló Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereggel kapcsolatos nyomozásban – közölte a biológushallgató. Az egyetemista azt mondta, nincs kapcsolata az általa fiktív szervezetnek tartott Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereggel, s a Molotov-koktélos támadásokról sem tud semmit. Hozzátette: a Szegeden tartott tanúmeghallgatás után hazaérve észrevette, hogy a rendőrök ott felejtettek egy aktát, amelyben a nyomozással kapcsolatos dokumentumok voltak. A sajtónak bemutatott iratok között szerepelt egy lista a házkutatás során keresendő tárgyakról, három határozat házkutatások elrendeléséről, több fénykép és térfigyelő kamerák felvételeinek másolatai.

Ignáth Imre – mint mondta – állampolgári kötelességének eleget téve a sajtótájékoztatót követően az aktát megpróbálta leadni a rendőrkapitányságon, onnan azonban az NNI néhány száz méterre található területi irodájához irányították, a dokumentumokat azonban ott sem vették át tőle. Végül a Szegedi Nyomozó Ügyészségen adta le átvételi elismervény ellenében.

Keresztes Imre, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője az MTI-nek korábban elmondta, tucatnyi helyszínen, tucatnyi embert hallgattak meg péntekre virradóra tanúként az MSZP-s politikusok elleni Molotov-koktélos támadások ügyében, de senkit nem gyanúsítottak meg. Az akció során Budapesten és vidéken egyaránt hallgattak meg tanúkat, akikkel kapcsolatban konkrét adat volt arra, hogy információjuk lehet a Molotov-koktélos támadásokról, valamint az azok elkövetését magára vállaló Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadseregről – közölte. A nyomozásnak ugyanis nemcsak a Molotov-koktélos támadók felderítése a célja, hanem az is, hogy kiderítsék: létező szervezet-e a Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereg, és ha igen, kik a tagjai.

Február 8-ra virradóra ismeretlenek három településen – Gödön, Dunaújvárosban és Kunhegyesen – összesen négy szocialista politikus házára dobtak robbanó benzines palackokat. A Központi Nyomozó Főügyészség terrorcselekmény bűntette miatt rendelt el nyomozást. A főügyészség egyesítette ezeket az ügyeket a Kóka János SZDSZ-elnök és a Hiller István MSZP-alelnök házát ért decemberi támadások miatt indult nyomozásokkal.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.