Fidesz: a multicégeket nem fogja érdekelni az ellátás színvonala

A szociális népszavazási kampány csütörtöki, XVII. kerületi tájékoztatóján Tarlós István mellett Pesti Imre, a Fidesz szakpolitikusa is érvelt a március 9-i három „igen” mellett. Rákoskeresztúron, a kerületi művelődési ház előtt sorban álltak az érdeklődők, hogy bejussanak a fórumra.

MNO
2008. 02. 08. 9:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tarlós István a népszavazás ellenzői által sűrűn hangoztatott „öngondoskodás” kapcsán kifejtette: ez nem jelent mást, mint az állami gondoskodás elsorvasztását, hogy az állam legyengítse magát és képtelen legyen megvédeni a saját polgárait. Ezáltal olyan társadalmi különbségek jönnek létre, amelyben a leszakadók iránti társadalmi szolidaritás is megszűnik.

A gyakran hiányolt összefogásról, együttműködésről a népszavazási kampány politikai irányítója úgy vélekedett, hogy normális esetben a 2004. december 5-i referendum idején lett volna rá igazán szükség: „megtehette volna-e a kormány, hogy a határon túli honfitársaink ellen kampányol? Ki nem akar itt együttműködni?” – tudósított Tarlós érveléséről a fidesz.hu.

A tandíjjal kapcsolatban megismételte korábbi álláspontját, hogy elsősorban a felsőoktatás állami finanszírozásának növelésére volna szükség, addig nem szabad tandíjat bevezetni, mert azzal csak az esélyegyenlőség elve sérül.

„Felejtsük már el ezt az intellektuális sámánkodást” – ezzel a Horváth Ágnestől származó, a bizalmas orvos-beteg kapcsolatot minősítő mondattal illusztrálta Pesti Imre, Rákos mente országgyűlési képviselője, hogy kik akarják most felvirágoztatni az egészségügyet. A Fidesz szakpolitikusa arra hívta fel a figyelmet, hogy a nemzeti kockázatközösséget felbomlasztó magánbiztosítók olyan kvótákból fognak gazdálkodni, amelyek egy budapesti beteg esetében évente 120 ezer forinttal, egy szabolcsi esetében ennek töredékével számolnak, az új társadalombiztosítási rendszert finanszírozók pedig olyan nagy nemzetközi multicégek lesznek, akiket nem fog érdekelni, hogy a XVII. kerületi János bácsit milyen színvonalon látják el, mert azt a tőzsdén nem tudják kitenni.

Pesti Imre szerint a szocialisták sem akarják ezt a rendszert, „de ők az egyedfejlődés során megmaradtak az előgerinchúros fázisnál, mert nem mernek kiállni ellene”.

A XVII. kerület országgyűlési képviselője a polgármesterhez hasonlóan a közömbösséget jelölte meg a legnagyobb veszélyforrásként: aki március 9-én nem megy el szavazni, az azok mögé áll, akik eladják ezt az országot – mondta Pesti.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.