
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
Már csaknem 300 ezer aláírást gyűjtött össze a Tb-mentők az új biztosítási törvényt ellenző népszavazáshoz. A Szociális Fórum egyik szervezője, Simó Endre kijelentette, ha a koalíciós pártok hétfőn ismét megszavazzák a törvényt, akkor újra az államfőhöz fordulnak.
Az aláírás-gyűjtési kampány küszöbön álló sikere arra figyelmezteti a kormányt és a kormánypárti képviselőket, hogy a törvény akkor sem számíthat hosszú életre, ha az Országgyűlésben hétfőn másodszor is megszavazzák – nyilatkozta Simó Endre, a Magyar Szociális Fórum szervezője pénteki sajtótájékoztatóján.
Cser Ágnes, az EDDSZ elnöke talicskán 69 ezer aláírást tartalmazó dossziét gurított a terembe, de hamarosan kiderült, hogy a civil szervezetek további 80 ezer aláírást hoztak magukkal a sajtóértekezletre, s ezzel kb. 150 ezerre nőtt azoknak az aláírásoknak a száma, amelyeket az EDDSZ-hez juttattak el. (Gaskó István Liga-elnök néhány napja arról számolt be, hogy a Liga Szakszervezeti Szövetséghez 160 ezer aláírás érkezett.) A sajtótájékoztatón Simó így összegezte az aláírás-gyűjtési kampány eddigi eredményét: „A Magyar Szociális Fórum–Szociális Kerekasztal által meghirdetett társadalmi ellenállásra tömegesen mondtak igent. Megközelítőleg kétszázezren adták nevüket és személyi számukat az Országos Választási Bizottság hivatalos aláírásgyűjtő ívére. Lakossági fórumokon kérték számon képviselőiktől, miért szavaznak egy antiszociális törvényre. Tüntetések, tiltakozó megmozdulások zajlottak országszerte a tb leépítése ellen. Az emberek nemcsak rádöbbentek, milyen merényletet készülnek elkövetni egészségük és fizikai integritásuk ellen, hanem ki is álltak jogaik védelmében.”
A várható siker a magyar társadalom sikere, az emberek sikere, és jó érzés tudni, hogy a Magyar Szociális Fórum–Szociális Kerekasztal által január 5-én létrejött koordinációs testület a Ligával, az EDDSZ-szel és másokkal együtt szervező erőként vette, veszi ki részét a társadalmi jog megvédéséért folyó harcból.
Felkérik Sólyom Lászlót, hogy továbbra se írja alá
Ha a törvény megint keresztülmenne a parlamentben, a koordinációs testület felkérné Sólyom László köztársasági elnököt, hogy maradjon következetes eredeti álláspontjához, és továbbra se írja alá a törvényt. A normakontroll is szóba jöhet, hiszen az egészségbiztosítási törvény alkotmányjogilag is kifogásolható. Bár a törvény szerint erre az államfőnek már nincs lehetősége, mégis volt erre már precedens – tette hozzá Simó.
A Liga Szakszervezeteken kívül a legtöbb aláírást az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezete, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete, valamint a kezdeményezéshez társuló Magyar Kommunista Munkáspárt gyűjtötte össze. A szervezetek bejelentették, hogy a jogszabályok szerint rendelkezésre álló ideig valószínűleg folytatják az aláírásgyűjtést. Úgy látják, akár félmillió szignó is összejöhet, és ez meggyőzi majd a kormánypárti politikusokat, hogy a társadalom nem kér az egészségügy piacosításából.
(hirtv.hu)
Magyar Péter visszalépése után közleményt adott ki a Női Sikernap szervezője
Ezt üzente Jürgen Klopp, miután a Liverpool megnyerte a bajnokságot
3 csillagjegy életét teljesen megváltoztatja az április végi Újhold
Voks2025: Börtönt kockáztat, aki ellopja a szavazólapot a postaládából
Óriási kedvezmény, Kerkez zöld jelzést kapott az átigazolására
Vezércikk - Végül lemondta arcpirító fellépését Magyar Péter a pécsi Női Sikernapon + videó
Ronnie O’Sullivan óriási pofont adott a sznúkerrajongóknak
Súlyos kudarcok, Dzsudzsák dühkitörése, drámai sérülések – mi történik a Debrecennel?
Nem akárkié volt a telefon Mohamed Szalah szelfizős gólöröménél
Így reagált Szoboszlai Dominik, amikor meglátta a lelátón a feleségét + videó
Szoboszlai bajnoki címe a szlovákokat különösen bosszanthatja
Balogh Botond beállt csereként, utána jött a fordulat + videó
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.