Évi 20-22 milliárd forint összbevételre számítanak a vizitdíjból és a kórházi napidíjból. További negyvenmilliárd forint egyebek mellett abból származik, hogy csökkentek az indokolatlan orvos-beteg találkozók – közölte Horváth Ágnes, az egészségügyi tárca vezetője. Hangsúlyozta: a nyilvánossággal és a versennyel pénzt lehetett teremteni az egészségügynek, az infrastrukturális fejlesztések pedig uniós forrásokból valósulnak meg.
Mikola István, a Fidesz szakpolitikusa felszólalásában előzőleg hangsúlyozta: egyetértés van abban, hogy az új rendszer többe fog kerülni, mint a régi. Szerinte ez százmilliárdos nagyságrendet jelent majd, és kérdésesnek nevezte, honnan finanszírozzák majd a megnövekedett költségeket. Álláspontja szerint a nemzetközi gyakorlat azt mutatja, hogy ezt a lakossági önrész megnövelésével érik el a magánpénztárak. A kormány azt mondja, nem lesz járulékemelés, nem emelik a kórházi napidíjat és a vizitdíjat. Viszont „arról szól a szóbeszéd”, hogy ezer forint lesz a vizitdíj – tette hozzá.
Nagy Kálmán, a KDNP frakcióvezető-helyettese felszólalásában hangsúlyozta: az új biztosítási rendszernél 40-50 milliárd forintos költségnövekedéssel lehet számolni. Nem készült terv a hosszú távú struktúraváltásra, az alapellátás egységesítésére, nincs egységes informatikai és irányítási rendszer sem – tette hozzá.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.