Nem dolgoznak az egri kórházban a HospInvest keze alá

Megtagadják a munkát az egri Markhot Ferenc-kórház dolgozói, amennyiben a hevesi megyegyűlés a HospInvestet jelöli meg az intézmény vagyonkezelésére kiírt pályázat nyerteseként – közölte hétfői, Egerben megtartott sajtótájékoztatóján Pócs Alfréd, a Kórházmentő Bizottság tagja.

MNO
2008. 02. 25. 14:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Medicaritas szakszervezet helyi elnöke hozzátette: ha személyzet híján a HospInvest 15 napig nem tudja működtetni a kórházat, a jogszabályok szerint vissza kell adnia a működtetést az önkormányzatnak.

A munka megtagadására várhatóan április elején kerül sor, ugyanis a HospInvestnek 30 napja van arra, hogy átvegye az intézményt – tette hozzá. Az érdekképviseleti vezető egyben az ország valamennyi egészségügyi dolgozóját arra szólította fel, hogy támogassák akciójukat. Ha ugyanis Eger elesik, akkor elszabadulhat az egészségügyi privatizáció az egész országban – hangsúlyozta Pócs Alfréd.

Hegyaljai Judit, a Közalkalmazotti Tanács elnöke bejelentette, hogy az intézmény 1.307 dolgozója közül 918 írta alá azt a nyilatkozatot, amely szerint nem hajlandóak lemondani közalkalmazotti jogviszonyukról. Ez több mint 70 százalékos arány – jegyezte meg.

Mindez azt jelenti, hogy ha a szocialista többségű megyegyűlés február 29-én mégis magánvállalkozásba adja a kórház működtetését, s ha az orvosok, nővérek nem hajlandóak a HospInvest alkalmazottjaként dolgozni, ellátás nélkül maradhat a megye. – mondta az érdekképviseleti vezető.

A funkcionális privatizáció terve életveszélyes, alkotmány-, állam-, ember- és nemzetellenes – erről már Szabó Pál, a sztrájkbizottság elnöke beszélt a sajtótájékoztatón. A HospInvest ugyanis veszteséges, külföldi bank által támogatott cég. Ez pedig azt jelenti, hogy Heves megyében egy külföldi banktól függene a betegellátás – jelentette ki.

A megyegyűlés által kiírt tenderre a HospInvest Zrt. és a Debreceni Egyetem nyújtott be pályázatot, míg Eger városa ajánlatot tett a működtetésre. Ez utóbbi szerint továbbra is költségvetési szervként kívánják üzemeltetni az intézményt. Ugyanakkor a pályázatok rangsorolására létrehozott bíráló bizottság döntése szerint a tenderre a HospInvest Zrt. tette a legkedvezőbb ajánlatot.

A tervezett funkcionális privatizáció ellen korábban több civil szervezet tiltakozott demonstráció keretében, és a közgyűlésben ellenzékben politizáló Fidesz is a pályázati kiírás ellen szavazott. Az ellenzéki képviselők azzal vádolták a testület szocialista vezetését, hogy a több hazai egészségügyi intézményt, a többi között a hatvani és a gyöngyösi kórházat is működtető HospInvest Zrt.-re szabták a vagyonkezelésre kiírt tendert.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.