Június 3-ig döntenek a Magyar Televízió (MTV) elnöki posztjának betöltéséről – derül ki a tisztségre kiírt, a lapokban hétfőn megjelent pályázat szövegéből; így immár bizonyos, hogy legalább három hónapig választott vezető nélkül marad a köztelevízió. A jelentkezéshez szükséges csomagot március 3. és 31. között lehet megvásárolni a közmédiumot felügyelő közalapítvány kuratóriumának titkárságán, a pályamunkákat pedig május 5-én reggel tíz és délután kettő között lehet leadni ugyanott; az indulók május 19. és 21. között vázolhatják majd személyesen is elképzeléseiket a testületi tagok előtt. A pályázati csomag ára ismét 120 ezer forint, ám ennek megfizetése alól mentesülnek, akik az előző menetben érvényes pályázatot nyújtottak be.
A posztért versenybe szállónak valamely uniós tagország teljes jogú állampolgárának és büntetlen előéletűnek kell lennie, de elvárás az anyanyelvi szintű magyar nyelvismeret, az MA-fokozat vagy az ezzel egyenértékű egyetemi diploma, legalább ötéves vezetői gyakorlat, tárgyalóképes angol nyelvtudás. A feltételek ezen egyetlen ponton térnek el az előző kiírásétól: a november elején közzétett felhívásban ugyanis emellett egy másik nyelv ismeretét is elvárták a posztért versenybe szállóktól. A pályázónak előzetesen vállalnia kell, hogy vagyonnyilatkozatot tesz, valamint nyilatkozik: semmilyen módon nem működött együtt a volt szocialista országok titkosszolgálataival. Követelmény a szakmai önéletrajz elkészítése is.
Március elején jár le Rudi Zoltán tévéelnöki mandátuma; a kuratóriumi elnökség még október 17-én döntött úgy, hogy pályázatot ír ki a tisztségre. A jelentkezéshez szükséges csomagot hatan vásárolták meg, s közülük hárman – Hammer Ferenc szociológus, médiakutató, Rudi Zoltán tévéelnök és az MTV mellett korábban több kereskedelmi csatornánál is dolgozó Szabó Stein Imre – nyújtották be elképzeléseiket. A közalapítvány kuratóriumi elnöksége február 12-én tett kísérletet az elnökjelölésre, ám ez sikertelen volt: voksot – összesen kettőt – csak Rudi Zoltán kapott az előminősítő körökben, miután egy nappal korábban a testület ellenzéki tagjai azt közölték: egyik pályázó mellé sem állnak, mivel a személyes meghallgatások során nem kaptak választ tőlük számos lényeges kérdésükre.
(MTI)