Ágh Péter, a Fidesz országgyűlési képviselője azt mondta: teljesen érthetetlen a helyzet. Nincs miről gondolkodni, az emberek döntöttek, világossá tették akaratukat: nem akarnak tandíjat. Hozzátette: a mostani javaslatban a fizetési kötelezettség kiterjesztése is tandíjnak számít. A választópolgárok március 9-én azt is kifejezésre juttatták, hogy nem akarnak olyan felsőoktatási rendszert, amelyben a szülők pénztárcájának vastagsága dönti el, ki tanulhat tovább.
Ha életbe lépne a most kidolgozott javaslat, akkor csak azok merik majd felvételi kérelmüket beadni, akiknek szülei vállalni tudják például orvosi képzésben a félévente 1 millió 300 ezer forintos tandíjat, ha kikerülne gyermekük az állami képzésből. Ez a javaslat amellett, hogy bizonytalanságot szül a felsőoktatásban, kifejezetten a népszavazáson elutasított rendszert csempészi vissza – mondta a fideszes politikus. A Fidesz határozottan felszólítja a szocialista pártot: "ne ügyeskedjenek, ne mesterkedjenek"!
(MTI)
A rektorok döntésére várnak a szocialisták
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar NemzetAz MSZP megvárja a rektori konferencia pontos javaslatát a hallgatók által fizetendő költségtérítésekről, s ezt követően alakítja ki álláspontját az ügyben – közölték szocialista képviselők egy keddi, budapesti sajtóbeszélgetésen.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!