Az ország jelenlegi helyzetében nem engedhetné meg magának a miniszterelnök és a kormány – ha lenne még benne demokratikus elköteleződés – hogy 450 millióval megnövelje a kormányfő protokollkeretét – tette hozzá.
A Fidesz szóvivője hangsúlyozta: miközben a kormány azt hazudja, hogy nincs pénz az egészségügyre és az oktatásra, addig százmilliókról tud egyszerre, saját hatáskörben, könnyedén dönteni. A politikus emlékeztetett arra, hogy a népszavazás éjszakáján Gyurcsány Ferenc azt mondta: a költségvetésnek nem áll módjában, a kormánynak pedig nem áll szándékában pótolni az oktatatásból és az egészségügyből korábban elvett forrásokat.
Emellett – folytatta Szijjártó Péter – a kormányzati kommunikáció fő irányvonala, hogy nincsen pénz, nincs pénz arra, amit a háziorvosok kérnek, nincs néhány 10 millió forint a koraszülött-mentéssel foglalkozó szervezeteknek, a kormány el akarja venni a házi gyermekorvosok vizitdíjkompenzációját, ismét a tandíj bevezetésére készül, és hónapokon keresztül nem utalta át az olimpiai csapat felkészüléséhez szükséges 432 millió forintot.
A Fidesz szóvivője felidézte, hogy a kormány a megszorító intézkedések miatt is úgy próbált megértést kérni, hogy azt mondta, az állam magán kezdi a spórolást.
„A kormány erőfeszítéseit most mindössze az köti le, hogy mindenáron ragaszkodjon a hatalomhoz, még ebben az időszakban is 100 milliókat préseljen ki saját luxusára, ahelyett, hogy az ország válságára keresnék a megoldásokat” – fogalmazott.
Kérdésre válaszolva Szijjártó Péter elmondta: mivel a kormány saját hatáskörben hozta meg ezt a döntést, az ellenzéki pártok cselekvési lehetőségei korlátozottak. A Fidesznek ugyanakkor élnek azok a javaslatai, amelyeket a népszavazás után nyújtottak be az oktatásból és az egészségügyből kivont források pótlására.
A Határozatok Tára legfrissebb kiadása szerint a kormány saját hatáskörben 450 millió forintot csoportosított át a költségvetési tartalékból a miniszterelnök protokollköltségeire. A kormányszóvivői iroda szerdán az MTI kérdésére az átcsoportosítást azzal indokolta, hogy az idei év első negyedévének külpolitikai aktvitása, a meglehetősen sűrű külpolitikai eseménynaptár szükségessé tette a protokollkeret kiegészítését.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.