Mikola: A kormányzat elárulta a társadalombiztosítást

Székely Tamás egészségügyi miniszter az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvény hatályon kívül helyezését célzó javaslat vitáját bevezető expozéjában hétfőn a parlamentben elmondta, hogy kezdeményezte a kormánynál a kötelező egészségbiztosítási rendszer felülvizsgálatát. Mikola István (Fidesz) szerint a törvény hatályon kívül helyezésével „feldolgozandó, súlyos örökséget” hagy maga mögött a kormánypárt.

MNO
2008. 05. 19. 17:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A miniszter beszámolt arról, hogy ezt a kezdeményezést a kormány pozitívan fogadta. Hozzátette, hogy az egészségbiztosítási rendszer átalakításának legfőbb célja a társadalom egészségi állapotának és a biztosítottak elégedettségének a javítása, a rendelkezésre álló források hatékonyabb felhasználásával.

Székely Tamás véleménye szerint ezeknek a céloknak, illetve feltételeknek a megvalósítása esetén valódi biztosítót csinálhatnak az Országos Egészségbiztosítási Pénztárból. A miniszter a pénztártörvény hatályon kívül helyezésre vonatkozó javaslatról elmondta: az előterjesztés szerint csak az egészségügyet szabályozó egyes törvényekbe beépült rendelkezések maradnak meg, mert ezek hatályon kívül helyezése szabályozatlanságot eredményezne.

A törvény visszavonása nem jelenti azt, hogy az egészségügy finanszírozási, szolgáltatásvásárlási problémái megszűntek volna, el kell kezdeni azt a munkát, amely az Országos Egészségbiztosítási Pénztárt (OEP) valóságos biztosítóvá alakítja – közölte Tukacs István (MSZP) az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvény felülvizsgálatáról szóló előterjesztés vitájában.

Mikola István (Fidesz) szerint a törvény hatályon kívül helyezésével „feldolgozandó, súlyos örökséget” hagy maga mögött a kormánypárt. A társadalmi ellenállásra fittyet hányva, a jogszabállyal előkészítették befizetett járulékaink jelentős részének kiárusítását – közölte. Az ellenzéki képviselő szerint a törvény elfogadásakor a nagy üzlet reményétől elvarázsolva a szakma hangjára sem figyeltek a kormánypártok, fennhangon érveltek a pénzügyi befektetők, multinacionális biztosítótársaságok nélkülözhetetlen szerepe mellett, most pedig sarkon fordulnak. „Nagy a nyüzsgés a damaszkuszi úton” – fogalmazott. Mikola István azt mondta, a kormánypárt elárulta a társadalombiztosítást, a szolidaritást, és politikai tőkét akar kovácsolni a törvény visszavonásából.

Nagy Kálmán (KDNP) hozzászólásában azt kérdezte az egészségügyi minisztertől, van-e felhatalmazásuk az általa említett új egészségügyi koncepcióra. A kereszténydemokrata képviselő a pénztártörvény megszavazására utalva a kormányoldal szemére vetette, hogy megszavaznak mindent, „meg még annak az ellenkezőjét is”, és ez a legnagyobb probléma, mert a hitelesség kérdését veti fel.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.