A játékoknak, amelyek közül egy valamirevaló darab ára több százezer forintnál kezdődik, tanúsítvánnyal kell rendelkezniük, ez a forgalmazás feltétele. A felállítás után minősíttetni kell az eszközt, s meghatározott időközönként felül is kell vizsgáltatni. Arra a jogszabály nem tér ki – s nem is szankcionálja –, hogy mi legyen a sorsa a régi, maradék játékoknak.
Az azonban biztos, hogy ha jövőre egy nem uniós minősítésű játékszeren történik valamilyen baleset, akkor szigorúbb elbírálás alá esik majd a felelősség kérdése. A győri önkormányzat saját forrásból igyekezett a város 50 óvodájának és bölcsődéjének a segítségére. „Igyekszünk minden lehetőséget kihasználni, és a maximális segítséget megadni.
Ez azt jelenti, hogy a tavalyi évhez hasonlóan ebben az esztendőben is 150 ezer forintot biztosítunk minden óvodaudvarra a játszóeszközök szabványosítására és felújítására” – nyilatkozta Simon Róber Balázs, Győr fideszes alpolgármestere. Csak Győrben legalább 50 millió forintra lenne szükség ahhoz, hogy a játékeszközök minden óvodában és bölcsődében megfeleljenek az uniós szabványnak. Ha a cserék nem fejeződnek be év végéig, az intézményvezetőknek két választásuk marad: vagy szétszedetik az elavult játékokat, vagy a gyerekeket nem engedik ki többet az udvarra játszani.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.