A tanúk szerint Kaiser Edének nincs köze a móri bankrabláshoz + Képek

Tanúként hallgatta ki a Fővárosi Bíróság a móri bűncselekménnyel kapcsolatban Weiszdorn Róbertet és Hajdú Lászlót Kaiser Ede perújítási eljárásában szerdán. Mindketten azt mondták, hogy a nyolc halálos áldozatot követelő bankrablás miatt korábban jogerősen tényleges életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélt Kaisernek semmi köze a történtekhez. A bíró tájékoztatása alapján Kaiser Ede perújítási eljárásában heteken belül ítéletet hozhatnak.

MNO
2008. 10. 08. 12:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tárgyaláson mindhárom – a nyolc halálos áldozattal járó bankrablással külön-külön eljárásban vádolt – férfira kommandósok vigyáztak. Hármójuk között az volt a különbség, hogy Weiszdorn Róbert körül – akinek ujjlenyomatát a pénzintézet ajtaján is megtalálták – hat fegyveres is őrködött, míg Hajdú Lászlóra és Kaiser Edére kettő-kettő vigyázott.

Hajdú László arról beszélt, hogy Kaiser Edének tudomása szerint nem volt szerepe a móri bűncselekményben. Hozzátette: az ügyről aznap hallott a médiából. Azt, hogy Kaiser Edét gyanúsítják a rablással, csak akkor tudta meg, amikor őt is meggyanúsították. Mint mondta, emlékezete szerint aznap – 2002. május 9-én – nem találkozott Kaiserrel, aki ismeretei szerint sem Weiszdorn Róberttel, sem az időközben öngyilkosságot elkövető gyanúsított-társával nem volt kapcsolatban.

Weiszdorn Róbertet ugyancsak tanúként hallgatták meg Kaiser Ede perében, holott a férfi ellen a Fejér Megyei Bíróságon jelenleg is folyik büntetőeljárás a móri bankfiókban történt, előre kitervelten, több emberen, nyereségvágyból elkövetett emberölés miatt. Az áprilisban benyújtott vádirat szerint ő követte el azt, amiért korábban Kaisert ítélték el. Weiszdorn abban az eljárásban beismerő vallomást is tett. Weiszdorn Róbert a szerdai tárgyaláson azt mondta: „elnézést szeretnék kérni Kaiser Edétől”. Vallomása szerint nem ismerte korábban Kaiser Edét, semmilyen kapcsolat nem volt közöttük. Mint fogalmazott: nincs tudomása arról, hogy Kaiser belekeveredett volna a móri bankrablásba, nem volt a helyszínen a történtekkor.

A két férfi után egy olyan – jelenleg előzetes letartóztatásban levő – tanút hallgatott meg a bíróság, aki korábban terhelő vallomást tett Kaiserre, mondván, a bűncselekmény stílusa alapján az ő módszereire ismert rá. A tárgyaláson azzal védekezett, hogy akkori terhelő vallomásai idején gyógyszereket szedettek vele, mivel kábítószer-fogyasztó volt.
A védő indítványára – amelyben az ügyvéd a védencére korábban ugyancsak terhelő vallomást tevő Kiglics Attila tanúkénti meghallgatását kérte – a bíró azt mondta: a bíróság előtt is ismert, hogy Kiglics Attila ismeretlen helyen tartózkodik és saját büntetőügyében sem jelent meg, ami miatt elfogatóparancsot bocsátottak ki ellene. Hozzátette: így jelenleg nincs lehetőség tanúkénti kihallgatására. Korábbi lapinformációk szerint Kiglics kapta meg a 25 millió forintos nyomravezetői díjat, amely összeg máig rekordnak számít.

Kaiser Ede a tárgyaláson bírói kérdésre beszélt arról is, hogy az előző eljárás lezárulta óta többször mértek nála magas vérnyomást, erre gyógyszereket is kapott, és különböző vizsgálatokat végeztek rajta. A vádlott az egészségi problémáit „a korábbi időszak stresszhatásával” hozta összefüggésbe, amely állítása szerint „lejött róla”, és a vérnyomásproblémák jelenleg csak akkor jönnek elő, ha tárgyalásra kell mennie.


A szerdai tárgyaláson a bíró azt mondta, hogy az egy héttel későbbre kitűzött, következő tárgyaláson a tanúmeghallgatásokat követően az ügyészi perbeszéd is elhangozhat. Ha ez megtörténik, Kaiser Ede perújításában heteken belül ítélet születhet. Kaiser Ede két és fél éve töltötte a móri ügyben jogerősen kiszabott szabadságvesztését, amikor áprilisban perújítást rendeltek el, az újabb bizonyítékok szerint ugyanis feltehetőleg mégsem ő követte el a móri bűncselekményt, hanem Weiszdorn Róbert és társa, aki időközben öngyilkos lett az előzetes letartóztatása során. A tényleges életfogytig tartó fegyházbüntetés végrehajtását szeptember 24-én függesztette fel a Fővárosi Bíróság, de a végzés nem lett jogerős, mert az ellen az ügyész és a védő is fellebbezett.

Fotók: Máté Péter


(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.