A tisztességes munka jogáért tüntettek a szakszervezetek + Képek

A magyar szakszervezetek fellépnek a munkavállalókat sújtó intézkedések ellen, és sürgős párbeszédre hívják fel a politikai és gazdasági élet irányítóit. Kezdeményezik továbbá, hogy dolgozzák ki a tisztességes munka nemzeti programját a szociális partnerekkel közösen - egyebek között ezt tartalmazza a közös nyilatkozat, amit a hat nagy szakszervezeti konföderáció tett közzé kedden, a tisztes munka világnapján.

MNO
2008. 10. 07. 16:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tisztes munka jogáért, az igazságos bérekért, valamint az emberhez méltó életért, vagyis a társadalmi igazságosságért demonstráltak a hat nagy szakszervezeti konföderáció – az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés, a Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége, a Munkástanácsok Országos Szövetsége és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma – aktivistái kedden Budapesten, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium épülete előtt.


A tüntetésen résztvevők azért hallatták hangjukat, hogy az értékteremtő munkát az eddiginél jobban, értéken becsüljék és fizessék meg a cégek a globalizálódó világban, mert a demonstrálók véleménye szerint csak így élhető emberhez méltó élet. Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke hangoztatta: egyensúlyt kell teremteni a vállalatok és dolgozók érdekei között, ami csak úgy lehetséges, ha a különböző érdekeket a méltányosság alapján hozzák közös nevezőre, alkalmazkodva a változó körülményekhez.


Pataky Péter, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének (MSZOSZ) elnöke hangsúlyozta: a tisztes munka tisztességes emberi viszonyokat, biztosan tervezhető jövedelmeket is jelent. Ezt kikezdi az a profitéhes magatartás, amit jelenleg a munkáltatók részéről tapasztalható. A versenyképesség javítása nem a végletekig kiszolgáltatott munkavállalókat jelent – fogalmazott.


Gál Rezső, a Liga Szakszervezetek társelnöke úgy vélte: az USA-ban kirobbant pénzügyi válság a társadalmi felelősség teljes hiányára utal. Az eltűnt pénz megvan valahol, de nem a bérből és fizetésből élők zsebében van. Ezért sem az adózás, sem a gazdaságpolitika, sem a munkajogi szabályozás nem pusztán szakkérdés, annál lényegesen több – mondta Gál Rezső. Valódi intézkedéseket követelt a munkavállalók helyzetének javítására a kormánytól.

Fotók: Magyar Nemzet/Máté Péter



(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.