A felhívás okáról szólva azt mondta: mai társadalmunkban a tűrőképesség határára érkezett az erőszak, annak mindenféle válfaja, ezen belül is az egyik legtragikusabb az iskola erőszak.
„Ha nem parancsolunk megálljt ennek a folyamatnak, akkor elveszítjük az ellenőrzést ezen erőszakos folyamatok felett, és nem tudjuk, hol állnak meg” – mondta Tőkés László.
A református püspök párhuzamot vont az erőszak elleni és a nemzetközi terrorizmus elleni összefogás között, mindkettőt azonos fontosságúnak tartva. Egyúttal arra is felhívta a figyelmet, hogy az erőszak ellen az egyházak, a civil szervezetek, az emberek személyes indíttatáson alapuló összefogására van szükség.
Az ezt célzó felhívás eredményességéhez fűzött reményekről Tőkés László azt mondta: „lehet ebből a pusztába kiáltott szó, mely lehull a földre, de megfoganhat ez az ige, és elindíthat egy olyan eszmélődést, amely eléri célját”.
Giber Vilmos, a konferenciának helyet adó Klebelsberg kollégium igazgatója, az esemény szervezője elmondta: a tanácskozás célja, hogy „induljon meg egy párbeszéd azon értelmiségiek között, akik a hagyományokra épülő magyar oktatásügy erősítésében látják kultúránk és nemzetünk fejlődését”.
A dél-dunántúli régióból érkezett mintegy 250 pedagógus ennek a gondolatnak a jegyében a köznevelés kettős feladatáról, azaz a tradíciókra épülő fejlesztésről, a szakképzés megújításának két világháború közötti elveiről, oktatásfejlesztési stratégiákról hallhatott előadásokat.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.