A kistelepüléseken legalább olyan fontos a munkahelyek megőrzése, mint a nagyobb városokban. A postáról kikerülő munkatársak elhelyezkedésének a jelenlegi helyzetben viszont minimális az esélye – mondta az MNO-nak Ádám István. A Pofész elnöke hangsúlyozta, az eddig kiszervezett kisposták tapasztalatai azt mutatják, hogy a korábban ott dolgozó postásokat elbocsájtották, vagy legfeljebb 4-5 órás részmunkaidőben foglalkoztatták őket tovább. Jövőre közel ötszáz postai dolgozó kerülhet még bizonytalanabb helyzetbe, ha nem függesztik fel a Posatpartner programot, ezért célszerűbb lenne őket a Magyar Posta kötelékében tartani, amíg a válság le nem cseng – közölte az érdekvédő.
Szerinte ráadásul az idő sem sürget, hiszen mindössze 2013-ig kell felkészülni a postai szolgáltatások liberalizációjára, a jelenlegi posta partnerek működési tapasztalatait pedig a későbbiekben jobban fel lehetne használni. A POFÉSZ elnöke elismerte, hogy a posta próbált erőfeszítéseket tenni a vállalkozóvá válás segítésére, például a prémium évek postásokra való kiterjesztésével. Mindez azonban nem változtat azon a tényen, – hangsúlyozta – hogy a külső vállalkozó által alkalmazott dolgozókra nem vonatkozik a kollektív szerződés, így nekik nem kell 13. havi fizetést, valamint egyéb szociális és jóléti juttatásokat fizetni. Ilyen például a munkába járás költségtérítése, védőruha, fizetett szabadság vagy betegállomány biztosítása.
Emlékezetes, Gyurcsány Ferenc 2005-ben a Postás Szakszervezet kongresszusán még azzal nyugtatta hallgatóságát, hogy „nincs napirenden, és nem is kívánom napirendre tűzni a Magyar Posta privatizációját”. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy a kormánynak meg kell találnia a kistelepülések postáinak működtetéséhez szükséges forrásokat.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.