Éves szinten 200 diszkóbaleset történik az országban, minden hétvégén átlagosan négyszer riasztják a rendőrséget ilyen típusú tragédiához, a balesetek jelentős része halállal vagy súlyos sérüléssel jár. A főkapitány a kiállításon a diákoknak azt mondta, hogy minden ilyen baleset megelőzhető, ha betartják a közlekedési szabályokat, de alapvető normának nevezte az egymás iránt érzett felelősséget is.
A rendőrség azt szeretné elérni a kampánnyal, hogy bódult állapotban ne üljenek a fiatalok a volán mögé, és azt is utasítsák vissza, ha ilyen vezető ajánlja fel nekik, hazaviszi őket. A szülők felelőssége sem kerülhető meg, mert ha tudják, hogy gyerekük megiszik egy-két pohárral, nem szabad odaadniuk neki az autót.
Nógrád megyében az idén és tavaly is volt egy diszkóbaleset, ami szerencsére nem halállal végződött – mondta Ponyi Béla, a megyei közlekedési osztály vezetője, aki kitért arra: 2003-ban még minden negyedik balesetet ittasan okozták Nógrádban, a megye ezzel országosan első volt. 2004-től ezért új, a középiskolás korosztályt érintő megelőzési programokat vezettek be, része volt ennek a – kiállításon is látható – sokkoló filmek vetítése, és az azóta országossá vált közlekedési verseny.
A Tiszta fejjel című kiállításon vetített filmekben a fiatalok körében népszerű előadók szólalnak meg, miközben balesetek képeit vetítik, de elmondják a történeteiket olyanok is, akik részesei voltak baleseteknek. Egy idézet a kiállításról: „Körbejárt a pezsgősüveg, kiesett a cigi a számból, csak egy pillanatra néztem le, meghalt a legjobb barátnőm.”
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.