Kiss Péter is tudott Zuschlag pályázatairól?

Szente Zsolt tizedrendű vádlottnak a nyomozás során tett vallomása szerint Arató Gergely, Kiss Péter és Újhelyi István is tudott a Zuschlag Jánoshoz köthető pályázatokról. A vádlott megtagadta a vallomástételt, de nyomozati szakban tett vallomását felolvasta Fodor Endre tanácsvezető bíró a szerdai tárgyalási napon. Kiss Péter közleményben cáfolta az őt ért vádakat. Arató Gergely, az oktatási tárca államtitkára is cáfolta, hogy tudott volna Zuschlagnak a perben tárgyalt tevékenységéről. • Zuschlag fitneszedzője segített az „idegileg maga alatt lévő” Ladosnak?• Zuschlag-ügy: Prácser „tanácsokkal” segített a pályázatok készítésében• Zuschlag „holt lelkekkel” üzletelt• Zuschlag: „...én a rendőrséget tudom fogni... ”• Zuschlag: „A Ferin tényleg felb...tam az agyamat” + Videó

MNO
2008. 12. 03. 14:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szente tizedrendű vádlott kihallgatásával folytatódott a bizonyítási eljárás a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon. Szente megtagadta a vallomástételt, mondandóját írásban nyújtotta be, kérdésekre nem válaszolt, a szembesítést nem vállalta. A Kiskunhalason ügyvédként praktizáló vádlottat bűnpártolás vétségével, magánokirat-hamisítással és hamis tanúzásra való felbujtással vádolja az ügyészség.

„Aratóhoz szervezetek voltak bejelentve”

Szente – az ügyvédnek a nyomozati szakban tett vallomása szerint – először, 2005-ben egy gödöllői ingatlanvásárlást intézett Zuschlagnak, később több betéti társaságot is alapított neki. Zuschlag 2006 nyarán kérte meg őt, hogy vállalja el Őri András – ebben az ügyben a negyedrendű vádlott – képviseletét, aki ellen eljárás indult civil szervezetek pályázaton elnyert pénzei miatt. Miután az ügyvéd tudomására jutott, hogy a hozzá köthető szervezetek pályázatokon nagy összegeket kaptak, megkérdezte Zuschlagot, el kellett-e számolnia az elnyert pénzekkel. Azt a választ kapta, hogy mindenről elszámolt. A nyomozás megkezdése után – Szente nyomozati szakban tett vallomása szerint – Zuschlag azt mondta: senkinek sem érdeke, hogy az ügy „felfelé” haladjon. Kijelentette neki azt is, hogy Arató Gergely (jelenleg az oktatási tárca államtitkára) és felesége, Újhelyi István, az MSZP alelnöke, valamint Kiss Péter kancelláriaminiszter is tudott a tevékenységükről, sőt Aratóhoz szervezetek is voltak bejelentve.

Fényképet szereztek az elhunyt Kis-Baranyiról

Az ügy kirobbanása után Zuschlag János azt mondta neki – az ügyvédnek a nyomozás során tett vallomása szerint –, hogy célszerű lesz egy halott embert, a 2004-ben elhunyt Kis-Baranyi Lászlót „beemelni” az ügybe, őrá rá lehet fogni a törvénytelenségeket. Zuschlag kérésére beszerzett egy fényképet is az elhunytról azért, hogy a kihallgatásra váró emberek „felismerjék” őt – vallotta az ügyvéd. Azt is mondta neki – tette hozzá Szente –, hogy ne idegeskedjen a nyomozás miatt. És azt is: Budapesten közölte vele egy fontos személy, hogy lehallgatják. Szente Zsolt azt vallotta, hogy hitelt adott Zuschlag szavainak, mert ettől a naptól kezdve másik telefont használt. Zuschlag egyébként – Szente szerint – Lusztig Péterre is hivatkozott, mint aki segíteni fog az ügyben. (Lusztig baranyai rendőr-főkapitány, majd szocialista képviselő volt.)

A bizonyítási eljárást a Zuschlag János és Szente Zsolt közötti, lehallgatott telefonbeszélgetések lejátszásával folytatta a bíróság. Zuschlag az egyik beszélgetésben beszámolt arról Szentének, hogy a rendőrök házkutatást tartottak Katus Ferenc harmadrendű vádlottnál, de nem találtak semmit. A beszélgetés szerint a házkutatást tartó alezredes elmondta, ők már tudják, hogy az elhunyt Kis-Baranyi László „csinált mindent”, de az ügyészség ebbe nem nyugszik bele.

A bizonyítási eljárás további telefonbeszélgetések lejátszásával folytatódik szerda délután.

Arató is cáfolja a vádakat

Arató Gergely szerdán azt közölte, hogy mint azt már korábban tisztázta, nem volt tudomása „a kecskeméti bíróságon zajló perben érintett civil szervezetek körüli esetleges szabálytalanságokról”. „1999 előtt valóban volt egy egyesület bejegyzett székhelye a lakásomon, de ebben az időszakban – és ezt a vizsgálat is igazolta – szabályosan működött” – olvasható az államtitkár által az MTI-hez eljuttatott tájékoztatásban.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.