FC Barcelona
Lamine Yamal a Barcelonánál is nagyobb pofont kaphatott, nem hagyta válasz nélkül

Az önkormányzat annak megállapítását kéri az Alkotmánybíróságtól, hogy az általa teljesen megalapozatlannak tartott büntetőeljárás alkotmányellenes. A polgármester azt mondta: a Budapesti Rendőr-főkapitányság feltehetően erős politikai nyomásra – az ügyészség utasítására – egy három éve folyamatban lévő ügyben önkormányzati képviselők ellen indított nyomozást, amelyet „büntetőügynek álcáztak, de valójában politikai bosszú”.
Verók István szerint a 2002 óta ellenzékben lévő pártok azzal, hogy politikai nyomás alá helyezték az ügyészséget, elérték: az Andrássy út 47. szám alatti ingatlan elidegenítése ügyében a testületi ülésen igennel szavazó nyolc képviselőt – köztük a polgármestert – gyanúsítottként idézzék be és hallgassák ki. A polgármester hozzátette, hogy közülük négyen most is képviselők. „Az egyik MSZP-frakciótag keddi kihallgatása közben elhangzott, hogy azért kívánják felelősségre vonni, mert a testületi ülésen leadott szavazatával hűtlen kezelés bűntettét követte el” – mondta a polgármester.
Verók István szerint a képviselőket a testületi ülésen leadott szavazataik miatt nem lehet büntetőeljárás alá vonni. A gyanúsítás olyan törvényi helyre vonatkozik, amely a rendőrség állításának éppen az ellenkezőjét mondja: „az önkormányzat tulajdonosi jogait a képviselő-testület gyakorolja, így a hűtlen kezelés bűntettének elkövetése fogalmilag kizárt” – fogalmazott. A terézvárosi polgármester az ügy előzményéről annyit közölt, hogy az említett ingatlant a VI. kerületi képviselő-testület 2004 júniusában hozott döntésével nettó 150 millió forint vételáron elidegenítette úgy, hogy a befektető vállalta a bérlők elhelyezésének költségét és az épület teljes felújítását.
A leromlott állapotú épület értékesítése Verók István szerint elkerülhetetlen lépés volt, a műemlékvédelmi hatóság kötelezte ugyanis az önkormányzatot a felújításra. Mindez 1,5 milliárdos kiadással terhelte volna meg az önkormányzatot. „Másképpen fogalmazva: a milliárdos kiadás helyett százmilliós bevétel az eredménye a lépésnek” – mondta a polgármester. Az értékesítés a hatályban lévő szabályozás szerint közvetlenül, pályáztatás nélkül zajlott le – ezt a rendeletet egyébként a Fidesz és a KDNP által vezetett képviselő-testület alkotta meg – tette hozzá a szocialista polgármester.
„Köszönjük, hogy megérkezett az igazságszolgáltatás a VI. kerületbe”
A sajtótájékoztató után, amelyet a polgármesteri hivatalban tartottak, a helyi ellenzék vezetői is beszámoltak álláspontjukról az épület előtt. Illés Zoltán, a Fidesz VI. kerületi elnöke megköszönte az igazságszolgáltatásnak, hogy „megérkezett a VI. kerületbe”. Mint fogalmazott: „legalább akkora panamák, ingatlaneladások voltak a VI., mint a VII. kerületben”. A választókerületi elnök hangsúlyozta: ilyen még nem volt a magyar történelemben, hogy két frakció (MSZP, SZDSZ) teljes tagságát kihallgatják bűncselekmény gyanúja miatt. Ezt a bűncselekményt kollektíven nem lehet elkövetni, de tettestársként és egyénileg igen – tette hozzá. „Azt várom el a képviselőktől és a polgármestertől – függetlenül attól, hogy mindenkit megillet az ártatlanság vélelme –, hogy mondjanak le mandátumukról” – mondta Illés Zoltán. Hassay Zsófia, a kerületi Fidesz–KDNP-frakció vezetője elmondta, hogy a következő – jövő csütörtöki – ülésen ismét kezdeményezni fogják a képviselő-testület feloszlatását. A frakcióvezető szerint a kerület vezetősége többmilliárdos palotákat „kótyavetyélt” el működése alatt.
(MTI)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.