Ingatlanmutyi Terézvárosban: Verók politikai bosszút kiált + Videó

Az Alkotmánybírósághoz fordul a VI. kerületi önkormányzat, és kezdeményezi a Fővárosi Főügyészség kizárását az Andrássy út 47. szám alatti ingatlan elidegenítése ügyében indult eljárásból – közölte Verók István (MSZP) polgármester kedden rendkívüli sajtótájékoztatón Budapesten. A helyi ellenzék vezetői a sajtótájékoztató után bejelentették: a jövő héten ismét kezdeményezik a képviselő-testület önfeloszlatását. • Terézvárosi szocik és SZDSZ-esek kaptak gyanúsítotti idézést• Már három gyanúsított a terézvárosi ingatlanpanamában

MNO
2009. 01. 20. 17:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tekintse meg a hírTV összeállítását


Az önkormányzat annak megállapítását kéri az Alkotmánybíróságtól, hogy az általa teljesen megalapozatlannak tartott büntetőeljárás alkotmányellenes. A polgármester azt mondta: a Budapesti Rendőr-főkapitányság feltehetően erős politikai nyomásra – az ügyészség utasítására – egy három éve folyamatban lévő ügyben önkormányzati képviselők ellen indított nyomozást, amelyet „büntetőügynek álcáztak, de valójában politikai bosszú”.

Verók István szerint a 2002 óta ellenzékben lévő pártok azzal, hogy politikai nyomás alá helyezték az ügyészséget, elérték: az Andrássy út 47. szám alatti ingatlan elidegenítése ügyében a testületi ülésen igennel szavazó nyolc képviselőt – köztük a polgármestert – gyanúsítottként idézzék be és hallgassák ki. A polgármester hozzátette, hogy közülük négyen most is képviselők. „Az egyik MSZP-frakciótag keddi kihallgatása közben elhangzott, hogy azért kívánják felelősségre vonni, mert a testületi ülésen leadott szavazatával hűtlen kezelés bűntettét követte el” – mondta a polgármester.

Verók István szerint a képviselőket a testületi ülésen leadott szavazataik miatt nem lehet büntetőeljárás alá vonni. A gyanúsítás olyan törvényi helyre vonatkozik, amely a rendőrség állításának éppen az ellenkezőjét mondja: „az önkormányzat tulajdonosi jogait a képviselő-testület gyakorolja, így a hűtlen kezelés bűntettének elkövetése fogalmilag kizárt” – fogalmazott. A terézvárosi polgármester az ügy előzményéről annyit közölt, hogy az említett ingatlant a VI. kerületi képviselő-testület 2004 júniusában hozott döntésével nettó 150 millió forint vételáron elidegenítette úgy, hogy a befektető vállalta a bérlők elhelyezésének költségét és az épület teljes felújítását.

A leromlott állapotú épület értékesítése Verók István szerint elkerülhetetlen lépés volt, a műemlékvédelmi hatóság kötelezte ugyanis az önkormányzatot a felújításra. Mindez 1,5 milliárdos kiadással terhelte volna meg az önkormányzatot. „Másképpen fogalmazva: a milliárdos kiadás helyett százmilliós bevétel az eredménye a lépésnek” – mondta a polgármester. Az értékesítés a hatályban lévő szabályozás szerint közvetlenül, pályáztatás nélkül zajlott le – ezt a rendeletet egyébként a Fidesz és a KDNP által vezetett képviselő-testület alkotta meg – tette hozzá a szocialista polgármester.

„Köszönjük, hogy megérkezett az igazságszolgáltatás a VI. kerületbe”

A sajtótájékoztató után, amelyet a polgármesteri hivatalban tartottak, a helyi ellenzék vezetői is beszámoltak álláspontjukról az épület előtt. Illés Zoltán, a Fidesz VI. kerületi elnöke megköszönte az igazságszolgáltatásnak, hogy „megérkezett a VI. kerületbe”. Mint fogalmazott: „legalább akkora panamák, ingatlaneladások voltak a VI., mint a VII. kerületben”. A választókerületi elnök hangsúlyozta: ilyen még nem volt a magyar történelemben, hogy két frakció (MSZP, SZDSZ) teljes tagságát kihallgatják bűncselekmény gyanúja miatt. Ezt a bűncselekményt kollektíven nem lehet elkövetni, de tettestársként és egyénileg igen – tette hozzá. „Azt várom el a képviselőktől és a polgármestertől – függetlenül attól, hogy mindenkit megillet az ártatlanság vélelme –, hogy mondjanak le mandátumukról” – mondta Illés Zoltán. Hassay Zsófia, a kerületi Fidesz–KDNP-frakció vezetője elmondta, hogy a következő – jövő csütörtöki – ülésen ismét kezdeményezni fogják a képviselő-testület feloszlatását. A frakcióvezető szerint a kerület vezetősége többmilliárdos palotákat „kótyavetyélt” el működése alatt.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.