A pénzügyi, ellenőrzési és közbeszerzési bizottság első ülésén Borbély Lénárd Fidesz–KDNP-s elnök az egyperces, néma megemlékezés után javaslatot tett Deme Gábornak a közbeszerzési bírálóbizottságokból való visszahívására. Javaslatát a kilencről hétfősre csökkent tagság hét igennel, egyhangúlag fogadta el. A bizottsági elnök elmondta: csak a bírálóbizottságokból hívhatták vissza az MSZP-ből hétfőn kizárt politikust, a pénzügyi bizottságnak lemondásáig tagja marad, onnan még az őt delegáló MSZP sem hívhatja vissza.
A XXI. kerületi önkormányzat épületének előterében fényképekkel és mécsesekkel adóznak a munkatársak, ismerősök és barátok a meggyilkolt Takács József és Papp László emléke előtt.
Csökken a kár összege
Mindeközben azonban csökken az iskolát ért kár vélelmezett összege, így egyre rejtélyesebbé válik, miért történt a kettős gyilkosság, és mi lehet a háttérben. „Gábor szakmai hozzá nem értése miatt az alapítványnak 7 millió forint veszteséget okozott, ehhez jött még az az 5 és fél millió forint, amit ő maga sikkasztott el” – ezt nyilatkozta Kosik György, az iskola alapítványának egyik vezetője a január 10-én megjelent egyik bulvárlapnak. Ez összesen 12,5 millió forint.
Weszelovszky Károly, a Csepel-sziget Humánerőforrás Fejlesztő és Foglalkoztatást Támogató Alapítvány kuratóriumának elnöke pénteken azonban már azt közölte: hozzávetőlegesen 4-5 millió forint volt a hiány, és a vezetők azt is elfogadhatónak tartották volna, ha megegyeznek, és Deme ezt az összeget visszafizeti. Weszelovszky Károly épp emiatt tartja érthetetlennek a gyilkosságot, hiszen nem akarták a férfi vesszőfutását. Mint mondta: ő csak arra tud gondolni, hogy a rangra vágyó Deme Gábort már ez is sértette.
Kié lesz a nyomravezetői jutalom?
A csepeli kettős gyilkosság nemcsak kegyetlenségében, de körülményeiben is különleges a magyar kriminalisztika történetében. A bűncselekmény bejelentése után az egyik első hír volt, hogy Budapest rendőrfőkapitánya ötmillió forintos nyomravezetői díjat tűzött ki. A kivégzések elkövetőjét, K. Tibort ugyanakkor gyakorlatilag az egyik áldozat, Papp László „leplezte le” azzal, hogy diktafont tett a zsebébe, és gyakorlatilag az egész beszélgetést, majd főnöke és saját kivégzését is felvette. A hangfelvétel szerint – legalábbis a rendőrség eddigi állítása alapján – a gyilkost egyértelműen azonosítani lehetett, sőt ez a hangfelvétel lett a bűncselekmény fő bizonyítéka. A budapesti rendőrkapitány a nyomravezetői díj ügyében még nem tett bejelentést.
(csepel.info/MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.