Borsiknak nem tetszenek a Reformszövetség javaslatai

Szakmailag kifogásolhatónak és társadalomellenesnek tartja a Reformszövetség három éves adójavaslatairól megjelent elképzeléseket Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek elnöke, aki szerint vélhetően a kormány sem támogatja majd az ötleteket.• A Reformszövetség is letette a maga javaslatait az asztalra

MNO
2009. 02. 12. 15:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Autonóm Szakszervezetek elnöke az MTI-nek hangsúlyozta: a sajtóban ismertetett ötletek messzemenően figyelmen kívül hagyják a munkavállalók érdekeit, kizárólag a magas jövedelműeknek, illetve a hazai nagyvállalkozóknak és multiknak kedveznek, és indokolatlanul tovább mélyítenék a társadalmi egyenlőtlenségeket. „Ilyen intézkedésekhez nem lehet társadalmi támogatottságot szerezni, de vélhetően a kormányét sem” – mondta.

A szerdán megjelent információk szerint 2011-ig összesen 1200 milliárd forintos adó- és járulékcsökkentési programot javasol a Reformszövetség. A javaslat szerzői a munkáltatói járulék, az szja csökkentését és a különadók megszüntetését szorgalmazzák. Ugyanakkor javaslatot tesznek az adókedvezmények megszüntetésére, az áfa, valamint a jövedéki, illetve a társasági adó emelésére, általános, értékalapú ingatlanadó bevezetésére.

Borsik János szerint az, hogy a javaslat több év alatt 15 millió forintig emelné az szja alsó, 18 százalékos sávjának határát, egyszerűen nonszensz. Kritikával illette az egészségügyi hozzájárulás (eho) 5000 forintra történő emelésének javaslatát, ami véleménye szerint agyonütheti a mikro- és kisvállalkozásokat. Ráadásul korábban már az Országos Érdekegyeztető Tanácsban (OÉT) is megállapodtak – kétszer is – az eho eltörléséről – mondta.

Borsik János úgy vélte: a Gazdasági Egyeztető Fórum (GEF) és a Reformszövetség is tipikusan a hazai nagyvállalkozások és multik lobbitevékenységének eredményeként jött létre, a kormány pedig bedől a javaslataiknak. Egyoldalúan a nagyvállalatokat előnyben részesítő, munkavállaló-ellenes elképzeléseket fogalmaznak meg, ami megzavarja az országos érdekegyeztetés eddigi munkáját, megpróbálja felülírni az ott folyó munkát – összegezte véleményét.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.