Suchman Tamás, a BFT elnöke arról számolt be, hogy a korábban tervezett 500 helyett legfeljebb 110 millió forint áll rendelkezésre idén a hiányzó szennyvízberuházások megvalósításának előkészítésére. Az elnök elutasította a gazdasági tárca területfejlesztési szakállamtitkárságának felvetését, miszerint a BFT 600 millió forintos keretéből fordítsanak a célra 500 milliót. Kifejtette, a keretet egyebek közt közbiztonsági, vízbiztonsági programokra, kutatási és rendezvény-támogatásokra osztották fel, és nem a BFT feladata megoldani azt a feladatot, amelyet a törvény a kormányra rótt ki.
Bóka István, Balatonfüred polgármestere, Fideszes országgyűlési képviselő kifejtette, mivel láthatóan nincs elegendő forrás, és a tervek még csak készülnek, egyértelmű, hogy az építkezési stoppal igazságtalanul és aránytalanul hátrányos helyzetbe kerültek a balatoni háttértelepülések. Ezért indítványozta, hogy kezdeményezzék a Balaton-törvény újabb módosítását. Szerinte moratóriumot kellene biztosítani az érintett településeknek 2012-ig, ameddig a kormány is határidőt kapott a hiányzó szennyvízberuházások megvalósítására.
Szabó Imre az ülésen szólt arról is, hogy a szaktárca fontosnak tartja a Kis-Balaton vízvédelmi rendszer második ütemének megvalósítását, és a Sió-csatorna rekonstrukciójának elindítását a Balaton-felvidéki Nemzeti Park öko-turisztikai fejlesztéseivel együtt. A megoldásra váró kérdések között említést tett Balatonlelléről, amely évek óta "harcol" a hatóságokkal a lidós strandjáért. Közölte, nem lehet szemet hunyni afelett, hogy a lidósítás – a strand feltöltése balatoni homokkal – jogellenes volt, de "humánus" eljárással kívánják lezárni az ügyet.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.