Az intézmények többségében nincs arra lehetőség, hogy egy végső stádiumban lévő rákos gyermek mellett a család is jelen lehessen. Magyarországon évente 300 gyerek betegszik meg rákban és csaknem 70-en halnak meg a betegségben. „Magyarországon hiányoznak azok a fajta betegápolási és egyéb ismeretek, amelyek alkalmasint egy-egy kórházban vagy intézményben lehetővé tennék, hogy végállapotú gyerekeknek az ellátásában a szülő segítséget kapjon. Sokszor ápolási intézmények azok, amelyek felvállalják a végállapotú gyermekek kezelését” – nyilatkozta dr. Rényi Imre, a Semmelweis Egyetem II. számú gyermekklinikájának gyermekonkológusa.
A pécsi Dóri Házat egy 17 éves korában elhunyt kislányról nevezték el. Ez lesz Magyarország első gyermek-hospice háza, ha elkészül. A szeptemberben kezdődő átalakítás azonban – pénzhiány miatt – már a bontás közben elakadt. A befejezéshez még húszmillió forint hiányzik. „Jelenleg állnak a munkálatok. A bontási folyamat befejeződött, és a központi oxigénellátáshoz szükséges pénzt még nem tudtuk összegyűjteni. Ez körülbelül 8-10 millió forint. Addig csak kisebb átalakításokra van lehetőségünk” – mondta Gyura Barbara, a Szemem Fénye Alapítvány kuratóriumi elnöke.
A jelenlegi normatíva a daganatos betegségeknél napi 3000 forint, ami a számítások szerint a költségek felére lenne elég az alapítványnak. Hiába kért a szervezet Gyurcsány Ferenc miniszterelnöktől segítséget, a kormányfő a szaktárcához továbbította levelüket. Székely Tamás egészségügyi miniszter pedig nem válaszolt a hírTV kérdéseire. A Szemem Fénye Alapítvány januárban az Európai Unió szociális biztosához fordult segítségért.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.