A polgári frakció ezúttal arra hivatkozott, hogy a Nógrád Megyei Bíróság, az egri önkormányzat keresete nyomán hozott elsőfokú, nem jogerős ítéletében megsemmisítette azt a szerződést, amelynek alapján a következő 20 évben a HospInvest üzemeltetheti az egri kórházat. A bíróság azzal indokolta döntését, hogy a pályázati dokumentációhoz benyújtott bankgarancia formailag nem felelt meg a pályázati kiírásban foglaltaknak. A mintegy kétperces közgyűlés után megtartott sajtótájékoztatón Tatár László, a Fidesz Polgári Frakció vezetője hangsúlyozta: az ülés lehetőséget adott volna arra, hogy testületi szinten eldöntsék, fellebbeznek-e az elsőfokú ítélet ellen. Ugyanakkor megvitathatták volna azt a helyzetet, amelynek nyomán, szerinte jelentősen megrendült a HospInvest gazdasági helyzete, mert az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank kivált a társaságból. Tuzáné Takács Zsuzsanna, a Fidesz-frakció tagja azt állította, hogy a testületi felhatalmazás nélkül nem is élhetne fellebbezéssel a közgyűlés szocialista elnöke az elsőfokú ítélet ellen. Herman István frakcióigazgató pedig szándékos károkozással vádolta a szocialistákat.
A megyegyűlés MSZP frakciója az ülésen kiosztott közleményében emlékeztetett arra, hogy Magyarországon az alkotmány szerint mindenkit megillet a jogorvoslat lehetősége. Ebben a helyzetben Sós Tamás, a közgyűlés elnöke fellebbezést nyújtott be az elsőfokú döntés ellen a Fővárosi Ítélőtáblánál. Ugyanakkor az MSZP-frakció mielőbb tárgyalni kíván az egri önkormányzattal arról, hogy a város milyen konstrukcióban venne részt a kórház üzemeltetésében – tartalmazza a közlemény.
A testület ülését 50-60 bekiabáló zavarta meg. A protestálók nyomdafestéket nem tűrő rigmusokat kántáltak, illetve kórusban lehazaárulózták a szocialista képviselőket. A rendőrség több hangoskodót igazoltatott a megyeháza épülete előtt.
A szocialista vezetésű Hevesi megyegyűlés 2008 március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a következő húsz évben a HospInvest Zrt. működtetheti a Markhot Ferenc kórházat. A vagyonkezelésre kiírt tenderen a HospInvest mellett a Debreceni Egyetem is pályázott és pályázaton kívüli ajánlatot nyújtott be az egri önkormányzat. A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. Civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen. A HospInvest végül november 1-én vette át az intézmény vagyonkezelését.
(MTI)