Nem bontotta fel a HospInvest szerződését Heves megye

A Fidesz kezdeményezése ellenére immár ötödször sem bontotta fel az egri kórház működtetéséről szóló, a HospInvesttel kötött szerződést szerdai rendkívüli ülésén a hevesi megyegyűlés Egerben. Ezúttal a legutóbbi esethez hasonlóan nem fogadta el a napirendet a szocialista többség. Márpedig az egyetlen, a Fidesz által beterjesztett napirendi pont a szerződés felbontása volt.• Csőd közeli helyzetben a HospInvest összes kórháza? • Túlad az EBRD 4 millió eurós HospInvest- részesedésén • „A szocialisták fittyet hánytak a törvényekre” • Eljött az igazság pillanata: átgondolhatják a szocialisták +Videó • Érvénytelenítette a bíróság az egri kórház szerződését

MNO
2009. 03. 31. 18:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A polgári frakció ezúttal arra hivatkozott, hogy a Nógrád Megyei Bíróság, az egri önkormányzat keresete nyomán hozott elsőfokú, nem jogerős ítéletében megsemmisítette azt a szerződést, amelynek alapján a következő 20 évben a HospInvest üzemeltetheti az egri kórházat. A bíróság azzal indokolta döntését, hogy a pályázati dokumentációhoz benyújtott bankgarancia formailag nem felelt meg a pályázati kiírásban foglaltaknak. A mintegy kétperces közgyűlés után megtartott sajtótájékoztatón Tatár László, a Fidesz Polgári Frakció vezetője hangsúlyozta: az ülés lehetőséget adott volna arra, hogy testületi szinten eldöntsék, fellebbeznek-e az elsőfokú ítélet ellen. Ugyanakkor megvitathatták volna azt a helyzetet, amelynek nyomán, szerinte jelentősen megrendült a HospInvest gazdasági helyzete, mert az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank kivált a társaságból. Tuzáné Takács Zsuzsanna, a Fidesz-frakció tagja azt állította, hogy a testületi felhatalmazás nélkül nem is élhetne fellebbezéssel a közgyűlés szocialista elnöke az elsőfokú ítélet ellen. Herman István frakcióigazgató pedig szándékos károkozással vádolta a szocialistákat.

A megyegyűlés MSZP frakciója az ülésen kiosztott közleményében emlékeztetett arra, hogy Magyarországon az alkotmány szerint mindenkit megillet a jogorvoslat lehetősége. Ebben a helyzetben Sós Tamás, a közgyűlés elnöke fellebbezést nyújtott be az elsőfokú döntés ellen a Fővárosi Ítélőtáblánál. Ugyanakkor az MSZP-frakció mielőbb tárgyalni kíván az egri önkormányzattal arról, hogy a város milyen konstrukcióban venne részt a kórház üzemeltetésében – tartalmazza a közlemény.

A testület ülését 50-60 bekiabáló zavarta meg. A protestálók nyomdafestéket nem tűrő rigmusokat kántáltak, illetve kórusban lehazaárulózták a szocialista képviselőket. A rendőrség több hangoskodót igazoltatott a megyeháza épülete előtt.

A szocialista vezetésű Hevesi megyegyűlés 2008 március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a következő húsz évben a HospInvest Zrt. működtetheti a Markhot Ferenc kórházat. A vagyonkezelésre kiírt tenderen a HospInvest mellett a Debreceni Egyetem is pályázott és pályázaton kívüli ajánlatot nyújtott be az egri önkormányzat. A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. Civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen. A HospInvest végül november 1-én vette át az intézmény vagyonkezelését.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.