A Reformszövetség csütörtöki ülésén várható döntés magyarázatát a kormányközeli Népszava cikke abban látja, hogy „ráült a politika – egyes személyek, illetve egyes programok formájában – a Reformszövetség munkájára”. Az alapítók a kezdet kezdetétől – a novemberi gazdasági csúcson a megalakulásról tett bejelentéstől fogva – folyamatosan hangsúlyozták politikamentességüket – emlékeztet a kormányközeli lap, hozzátéve: ennek megőrzését látják most veszélyben az alapítók azzal, hogy különféle pártok által beadott indítványok formájában a parlamentbe került javaslatcsomagjuk, „megspékelve” néhány olyan „ínyencséggel”, mint például a mintegy 2500 milliárd forint értékű állami vagyon értékesítése, amellyel „a liberálisok” az államadósságot kívánnák csökkenteni.
Mint arról szerdán az MNO is beszámolt, megszűnhet a Reformszövetség. A szövetség lapunkat közleményében arról tájékoztatta, hogy csütörtökön összeülnek és döntenek a továbbiakról. A szövetség kommunikációs feladataival foglalkozó illetékese lapunknak nem erősítette meg a megszűnésről terjedő híreket. Köztudott: a Reformszövetséget éles bírálatok érték. Bogár László egyenesen arról beszélt, hogy a grémiumot a legnagyobb tőkestruktúrák hozták létre, Csath Magdolna pedig azt hiányolta, hogy nem foglalkoznak a magyar társadalommal.
A Napi Gazdaság a szövetség egyik névtelenséget kérő tagjára hivatkozva szintén úgy tudja, hogy befejezheti munkáját a Reformszövetség. Forrásuk szerint ennek a döntésnek azért is „nagy a valószínűsége”, mert a tagok már elvégezték a munkájukat. A napilap szerint a megszűnés mellett szólna az a többször is deklarált álláspont, hogy a Reformszövetség távol kívánja tartani magát a politikától. A lap ugyanakkor azt is megjegyzi, hogy a megszűnés ennek ellenére „kissé hirtelen lépés volna”, hiszen a Reformszövetség csupán egy hete jelentette be, hogy március 23-án Glatz Ferenc vezetésével megalakította társadalompolitikai munkacsoportját.
(Népszava/Napi Gazdaság/MNO)