Mesterházy „most egy teljesen nyugodt” ülésről adott hírt

Teljesen nyugodt hangulatú volt az MSZP országos elnökségének ülése – mondta Mesterházy Attila, a párt alelnöke Budapesten újságíróknak szerdán. Lamperth Mónika elnökhelyettes szerint három erős pártelnökjelölt lesz. • Fel kell tárniuk híváslistájukat az elnökségi tagoknak • „Hányingert” kaptak a jelölési hercehurcától az MSZP megyei elnökei

MNO
2009. 04. 01. 13:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Veres János megerősítette, hogy éles vita volt az MSZP keddi megyei elnöki tanácskozásán, de azt nem, ami a sajtóban ezzel kapcsolatban Gyurcsány Ferenc kormányfő és Szekeres Imre elnökhelyettes szóváltásáról megjelent. A pénzügyminiszter a szerdai kormányszóvivői tájékoztatón elhangzott kérdésre, miszerint megerősíti-e, hogy Gyurcsány Ferenc a keddi megbeszélésen azt mondta: emberi minősége nem teszi alkalmassá Szekeres Imrét a pártelnöki posztra, úgy válaszolt: a sajtóban megjelent kifejezéseket nem erősíti meg, azt, hogy éles viták voltak, igen. „Ez semmiképpen nem erősíti meg a mai újságokban megjelent állításokat, ezek közül egyet sem kívánok megerősíteni, amit én olvastam, az hazugság volt” – fogalmazott Veres János.


Mesterházy Attila arra a kérdésre, hogy a keddihez hasonló hangulatú volt-e az elnökség ülése közölte: „teljesen nyugodt hangvételű ülés volt, két témát beszéltünk végig: az európai parlamenti kampánnyal kapcsolatban, illetőleg a kongresszus technikai előkészítésével kapcsolatban kellett elnökségi döntéseket hozni”. A Népszabadság Online és a Hírszerző keddi beszámolója szerint Gyurcsány Ferenc miniszterelnök-pártelnök élesen kritizálta Szekeres Imre elnökhelyettest, akit „gyenge emberi minőségűnek” nevezett az MSZP megyei elnökeinek és tisztségviselőinek tanácskozásán. Gyurcsány közölte: nem szeretné, ha Szekeres lenne MSZP vezetője, mert emberi minősége erre nem teszi alkalmassá. Minderről az MNO is beszámolt, mint megírtuk, egyes pártelnökök „hányingert” kaptak az egész ügytől.

Mesterházy Attila, aki a kongresszus ügyrendi bizottságát is vezeti, nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy személyi kérdések nem merültek fel. Hozzátette: az MSZP vezető tisztségviselői abban állapodtak meg, hogy nyílt jelölési folyamatban során választják ki a pártelnök-jelölteket. Az alelnök elmondta, hogy a párt alapszervezeteiben a napokban tartanak taggyűléseket, azokon bárki bárkit jelölhet az alapszabály szerint. Arra a kérdésre, hogy Kiss Péter alelnök, Lendvai Ildikó frakcióvezető és Szekeres Imre elnökhelyettes is jelölt-e, Mesterházy Attila azt mondta, mindenki csak akkor tekinthető hivatalos jelöltnek, ha a kongresszusi jelölőbizottság előtt elvállalja a jelölést. A jelölőbizottságot Lendvai Ildikó vezeti.

Egy másik kérdésre, miszerint az-e a céljuk, hogy a vasárnapi kongresszusra csak egy jelölt legyen, a politikus úgy válaszolt, hogy nem feltétlenül ez a cél, de a legszerencsésebb az volna, ha egy konszenzusos jelöltet sikerülne találni, ez szolgálná a legjobban a párt érdekét. Lamperth Mónika elnökhelyettes az elnökség üléséről távozóban újságíróknak azt mondta: én ma három erős személyt látok, Kiss Pétert, Lendvai Ildikót és Szekeres Imrét. Lehet, hogy lesz negyedik és ötödik jelölt is, mert ez egy demokratikus párt, és alulról jövő folyamat zajlik. A politikus közölte: a párt európai parlamenti választási kampánya húsvét után indul. Az MSZP választmánya csütörtök délután tart ülést, amelyen meghallgatja Bajnai Gordon miniszterelnök-jelöltet, és összehívja az MSZP vasárnapi kongresszusát, ahol pártelnököt is választanak.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.