A Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács április elején, az egyebek napirendi pontok között, néhány perc alatt, vita nélkül úgy döntött, hogy a váci székhelyű Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. és a szolnoki Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. állami tulajdonú üzletrészeit az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. kezelésébe adja. A kiadott közleményből nem derül ki a pontos cél, a vagyonkezelő és kormánypárti politikusok utóbb a gazdálkodás ésszerűsítésével indokolták a lépést. Korábbi kormányzati nyilatkozatokban még arról beszéltek, hogy a hazai állami víziközmű-cégeket összevonják két nagy vállalatba és ezeket a tőzsdére viszik.
A demonstráció szervezői szerint minden jel arra utal, hogy a vagyonkezelő Zrt. ezt készíti elő, hiszen döntésével a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt.-t, amely az ország egyik legsikeresebb ilyen cége – évtizedek óta állami támogatás nélkül tevékenykedik, tavalyi adózás előtti nyeresége elérte a 180 millió forintot, és területén a víz- és csatornadíjak alig hatvan százalékát teszik ki a kazincbarcikai áraknak –, gyakorlatilag ellehetetlenítik, jobb parti üzemigazgatóságát egy tollvonással a tatabányai vízműhöz csatolják, a maradék céget pedig alárendelik egy rosszabb gazdasági mutatókkal rendelkező másik állami vállalat döntéseinek.
Az utóbbi hetekben Vácott és környékén a polgárok aláírásgyűjtésbe kezdtek, a parlamentben interpelláció és azonnali kérdés is elhangzott az ügyben, az érintett települések pedig azt tervezik, hogy összefogva pert indítanak a nemzeti vagyonkezelő Zrt. lenyúlásgyanús döntése ellen – áll a szervezők, a szakszervezet és az üzemi tanács közleményében.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.