A jobboldali politikus pénteken elmondta: az ügyészséghez eljuttatta azt a hangfelvételt – amelyen Rusznák Imre, a BÖP vezetője arról beszél, hogy tud a cégen belüli korrupcióról –, illetve egy kutatás eredményeit is, ami azt támasztja alá, hogy valóban 200 millió forinttal csökkent a parkolási cég bevétele.
A kutatásról szólva elmondta, hogy munkatársai a kerületet járva a nem fizető autósokat keresték. „Mi most azt találtuk, hogy nagyjából az autósok 20 százaléka nem fizet.” Évente 1-1,1 milliárd forintot dobálunk be az automatákba. Ennek a 20 százaléka 200 millió forint – tette hozzá.
Két és fél év alatt ez a veszteség mintegy 500 millió forint. „Szomorúnak tartom, hogy ennek ellenére az MSZP minden fórumon elfogadta a cég éves beszámolóját” – mondta Spaller Endre. A politikus ismertetése szerint a cég vezetője pontos információkkal rendelkezett a korrupcióról, e tárgyban csak egy-két feljelentést tett, és 3-4 belső vizsgálatot folytatott.
A Budapesti Önkormányzati Parkolási (BÖP) Kft. szerint – mint korábban közölte – nem korrupció okozta a parkolási bevételek csökkenését, hanem egy 2008-as törvénymódosítás. A törvénymódosítás értelmében ugyanis az egy éven túli pótdíjak nem behajthatók. Az Alkotmánybíróság azóta, január 20-án ezt a módosítást megsemmisítette. Az elmaradt bírósági perek újratárgyalásainak függvényében tehát a következő években változni fognak a BÖP Kft. parkolási pótdíjakból származó bevételei – olvasható a társaság akkori közleményében.
Borszéki Gyula (MSZP) alpolgármester az MTI-nek úgy reagált, hogy a BÖP Kft.-nek csak tavaly csökkentek a bevételei, azelőtt minden évben növekedtek. A tavalyi csökkenés oka egy 2008-as törvénymódosítás, amelynek értelmében az egy éven túli pótdíjak nem behajthatók. Ráadásul bizonyos fejlesztések is voltak a cégnél, amelyek tovább csökkentették a bevételt, azzal együtt, hogy a kerületben az autósok mintegy fele nem fizet a parkolásért – tette hozzá.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.