A foglalkoztatási ráta 1995 óta több mint 5 százalékponttal emelkedett Ausztráliában, Belgiumban, Kanadában, Finnországban, Görögországban, Izlandon, Olaszországban és Hollandiában, két további tagállamban (Írországban és Spanyolországban) pedig a növekmény meghaladta a 10 százalékpontot – írja a Vg.hu. A 15-64 év közötti korosztályból az állásban levők aránya 14 tagállamban több mint 70 százalék, és kiemelkedően magasnak tekinthető Izlandon (85,7 százalék), Svájcban (78,6 százalék), Norvégiában (77,5 százalék), Dániában (77,3 százalék), Svédországban (75,6 százalék). A környezetünkben Ausztria 71,4 százalékkal, Csehország 66,1 százalékkal jár jóval előttünk.
Magyarország – a sajátos viszonyokat mutató Törökországot leszámítva – hátulról a második az OECD tagállamai között 57,3 százalékos foglalkoztatási rátájával, amivel csak éppen meg tudjuk előzni az 57,0 százalékos mutatóval rendelkező lengyeleket.
A portál beszámol arról is, hogy a tagállamok szociális viszonyainak további fontos mutatóját jelenti a nyugdíjkorhatár, ami a fejlettebb OECD-tagországok körében 65 év körül ingadozik. A jelentés sajátos paradoxonként utal arra, hogy a szervezet egészének átlagában alacsonyabb a nők nyugdíjkorhatára (62,7 év), mint a férfiaké (63,6 év), annak ellenére, hogy utóbbiak jóval rövidebb ideig élnek. A nyugdíjba vonulás tényleges kora azonban mindenütt alacsonyabb, mint a törvényben előírt, az eltérés nagyban függ a fizikai kondíciótól, a munkaerő-piaci viszonyoktól, a meglévő családi kötelezettségektől.
Korábban nagy feltűnést keltettek azok a német tervek, amelyekkel 65-ről 67 évre kellett volna emelni a nyugdíjkorhatárt. A mostani OECD-jelentésből azonban kiderül, hogy Mexikóban és Koreában 70 éves korban vagy afelett lehet visszavonulni. A jelentés a kirívóan alacsony törvényes korhatárt alkalmazók között említi Magyarországot, Belgiumot, Szlovákiát, Ausztriát és Franciaországot.
A születéskor várható élettartam 1960 óta 10,9 évvel növekedett a nőknél, és a tagországok átlagában elérte a 81,7 évet, a csúcsot itt a japánok tartják 85,8 évvel. A férfiaknál a növekmény 10,2 év, amivel a várható élettartam 76,0 évre emelkedett (a rekorder itt Izland, 79,4 évvel). Törökországot leszámítva Magyarország e tekintetben is sereghajtó, nálunk a nők átlag 77,4 évet élnek, a férfiak pedig csak 69,0 évet. Az ettől csak árnyalatnyival elmaradó törökök várhatóan hamarosan lehagynak bennünket, mert náluk rohamos javulás ment végbe az utóbbi időben.
(vg.hu)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.