„A bliccelők részéről volt kritika” + Képek

A BKV szóvivője szerint jól fogadták az utasok az öt budapesti buszjáraton kedden bevezetett elsőajtós felszállási rendszert. Szilágyi Károly az első nap tapasztalatait összegezve kedden délután azt mondta az MTI-nek: az utasok többsége már tudott az új szabályról.

MNO
2009. 06. 02. 14:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismertetése szerint a fizető utasok többsége a busz érkezésekor már elővette jegyét, bérletét; így tőlük a BKV „abszolút pozitív” visszajelzést kapott. A közlekedési vállalat tapasztalata szerint az első napon az érintett járatokon mintegy öt perccel nőtt a menetidő azok miatt, akiknek nem volt jegyük vagy bérletük, de ez – miután az utasok hozzászoktak az új rendszerhez – csökkenhet. Arra a kérdésre, hogy érkeztek-e panaszok a BKV-hoz, Szilágyi Károly úgy válaszolt: „a bliccelők részéről volt kritika”.


A 87-87A, a 187-es illetve a 141-141A járatokon a második és harmadik ajtóra behajtani tilos táblát ábrázoló matricákat ragasztottak, ezzel jelezve, hogy csak az első ajtónál lehet felszállni, de a megállókban plakátokkal is tájékoztatják az utasokat. A rendszer azonban rugalmas, azok, akik nehéz csomaggal, babakocsival, kerekes székkel közlekednek, felszállhatnak a második vagy harmadik ajtón is, de a jegyet, bérletet ekkor is fel kell mutatni – hangsúlyozta a szóvivő. A rendszert folyamatosan figyeli és „finomhangolja” a BKV, valamint vizsgálják azt is: hogyan lehetne minél több járatra kiterjeszteni ezt a megoldást. Szilágyi Károly szerint az újításnak köszönhetően az utasok és a BKV alkalmazottai is biztonságosabb, tisztább környezetben utazhatnak.


A BKV kísérleti jelleggel vezette be egyes járatain az új felszállási rendszert. A jeggyel nem rendelkező utasok a járművezetőnél megvehetik azt 400 forintért. Az utazási jogosultságot valamennyi esetben az első ajtónál álló jegyellenőr vizsgálja, illetve a bevezetés kezdeti szakaszában besegít a járművezetőnek a jegyértékesítésben. A leszállásra a második és harmadik ajtónál van lehetőség. A buszokon biztonsági őrök felügyelnek arra, hogy ezeken az ajtókon ne szálljanak fel utasok. A BKV korábbi közlése szerint a kísérleti program célja a jegyellenőrzés hatékonyságának fokozása, a jegyekért és bérletekért nem fizetők kiszűrése, ezáltal a bliccelők által okozott károk csökkentése.



Fotók: Hegedűs Márta

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.