Miguel D’Escoto, az ENSZ Közgyűlés elnöke szerint a Világ Körüli Menet a Békéért és Erőszakmentességért célkitűzései „új mintával szolgálnak a 21. század számára, és így a kreatív erőszakmentesség olyan kiemelkedő alakjainak prófétai munkáját folytatják, mint Lev Tolsztoj, Mahatma Gandhi és Martin Luther King.” Ezt a menet nemzetközi koordinátorával, Rafael de la Rubiaval történt találkozója alkalmával mondta, június 16-án az ENSZ New York-i központjában.
A menethez – melynek főbb követelései közé tartoznak a világ atomfegyvereinek leszerelése, a megszálló csapatok kivonása a megszállt területekről valamint egy új, erőszakmentes tudatosság elterjesztése – számos közéleti személyiség, művész és államfő is csatlakozott, közöttük Mádl Ferenc volt köztársasági elnök is. Szigeti Balázs, a menet magyarországi szóvivője kifejtette: „személyes találkozásunkat követően, az elnök úr a héten támogatásáról biztosította a menet szervezőit és aláírta a Világ Körüli Menet által megfogalmazott követeléseket.”
A Világ Körüli Menet a Békéért és Erőszakmentességért 2009. október 2-án (Mahatma Gandhi születésnapján, mely napot az ENSZ az Erőszakmentesség Világnapjává nyilvánította) Új-Zélandról indul. 90 nap alatt járja be a hat kontinenst, és több mint száz országot és még több várost érint. Végül 2010. január 2-án, a 3000 m magasan, az Andok csúcsai között létesített Punta de Vacas-i Parkba érkezik meg.
Az eseménysorozatot számtalan magyar és nemzetközi híresség és közéleti személyiség támogatja. Magyarországon: Böjte Csaba ferences redni szerzetes, Gerák Andrea énekesnő, Grecsó Krisztián író, Gryllus Vilmos Kossuth díjas zeneszerző, Jordán Tamás színész, színházigazgató, Novák Péter kultúrmunkás, Osvárt Andrea színésznő, Sándor Erzsi újságíró, Sebestyén Márta énekes, Szabó Győző színész, a Heaven Street Seven zenekar és sokan mások. Világszerte: őszentsége a Dalai Láma, Michelle Bachelet Chile köztársasági elnöke, Rafael Correa Ecuador elnöke, Dr. Cristina Fernandez de Kirchner Argentína elnöke, Stjepan Mesic Horvátország elnöke, Noam Chomsky amerikai nyelvészprofesszor, Desmond Tutu Nobel-békedíjas dél-afrikai érsek, Federico Mayor Zaragoza az UNESCO korábbi spanyol elnöke, Juli Endee énekesnő, béke aktivista, Libéria kulturális nagykövete, Philip Glass amerikai zeneszerző, Anton Kuerti kanadai zongoraművész, tanár és zeneszerző, Zubin Mehta indiai karmester, Viggo Mortensen színész, az Inter Milan labdarúgó csapat és még sokan mások.
Magyarországra 2009. november 4-én érkezik a menet.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.