A Veszprém megyei SZDSZ-elnök is lemondatná Kókát

Párbeszédet kell kezdenie az új ügyvivői testületnek a párt parlamenti frakciójával és egyezségre jutni – mondta Molnár Margit, az SZDSZ új ügyvivője és Veszprém megyei elnöke sajtótájékoztatón kedden Veszprémben. Molnár szerint is „célszerű lenne, ha Kóka János majd lemondana”. • Vége az SZDSZ-nek, csak még nem fogták föl • Elindult a lavina: elnök nélkül maradt az SZDSZ Borsodban • Végjáték: a pártból is kilépett a szabolcsi SZDSZ elnöke

MNO
2009. 07. 14. 13:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Addig kell tárgyalnunk, amíg nem jutunk valamilyen egyezségre – tette hozzá. Mint mondta, mielőbb le kell ülni, akár egyenként is mindegyik frakciótaggal és megtalálni azt a közös pontot, amelyből kiindulhat a mostani megosztottság rendezése. Molnár szerint is „célszerű lenne, ha Kóka János majd lemondana”, de szerinte azt meg kell tudni, hogy miért ragaszkodik a tisztségéhez. Rámutatott: ez a párbeszéd vele nem történt meg, tehát mielőbb el kell kezdeni, s őszre ezt a kérdést muszáj lezárni. A fegyelmi és bírósági eljárás csak a vége lehet az ügynek, ám ha szerethető és kiszámítható pártot akarnak, akkor ez nem illik bele a képbe – tette hozzá. Megjegyezte: az új elnök „elmenne a végéig is”, ám ő mindenképpen a párbeszéd és a megegyezés pártján áll.

Molnár kitért az alapítók – többek közt Konrád György, Haraszti Miklós és Rajk László – kilépésére is, hangsúlyozva: ez sajnálatos, mert „csak köszönettel és elismeréssel tartoznak” azért a munkáért, amit az alapítók tettek a rendszerváltáskor. Mint mondta, „mi az ő örökségükön próbálunk egy új pártot létrehozni, s nem azzal szemben”. Szervezetileg és stílusában megújult, szerethető és szavahihető liberális pártot kívánunk építeni – vélekedett az SZDSZ ügyvivője, hangsúlyozva, hogy ehhez elengedhetetlen a belső megosztottság felszámolása. Elmondta: az új elnök elképzelése szerint hét szakpolitikai kabinetet kell létrehozni, amelyekben többek közt olyan lényeges területekre irányulna a figyelem, mint a nemzetpolitika, a szociálpolitika, a gazdaság, a vidék és az önkormányzatiság.

Molnár szerint ez tükröződik a megválasztott új ügyvivők összetételében is, ugyanis hatan vidékiek, hatan pedig fővárosiak, illetőleg közülük többen polgármesterek vagy önkormányzati képviselők. Elmondta: szándéka szerint ő szervezéssel foglalkozna – közgazdász diplomája mellett személyügyi szervezői végzettsége is van –, s szívesen végezné a vidéki és a fővárosi szervezetek munkájának, feladatainak a koordinálását. Molnár utalt arra, hogy az új ügyvivői testület pénteken tanácskozik először, s ott döntően éppen azokról a kérdésekről lesz szó, amelyeket sajtótájékoztatóján felvetett.

Végül az SZDSZ ügyvivője kitért arra is, az új pártvezetés úgy gondolja, hogy ha a Bajnai-kormány olyan törvényjavaslatokat nyújt be, amelyek tényleg a rövid távú válságkezelést szolgálják, és a „liberális szakpolitikai állásfoglalásnak megfelelőek, s minimális társadalmi konszenzuson alapulnak”, akkor azokat el tudja fogadni.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.