Meghátrált a városvezetés: nem verik dobra a Főgázt

A fővárosi önkormányzatnál egyelőre lekerültek a napirendről a Főgáz Zrt. további privatizálásával összefüggő kérdések, ugyanis a Fővárosi Közgyűlés közbeszerzésekkel foglalkozó bizottsága szerdán visszavonta azt a júliusi döntését, amellyel közbeszerzést írt ki a privatizációs tanácsadói feladatok ellátására – tudta meg a távirati iroda a testület zárt ülésének résztvevőitől.

MNO
2009. 08. 26. 14:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Wertán Zsolt (KDNP) elmondta, hogy Tüttő Kata (MSZP) bizottsági elnök a visszavonási javaslatának ismertetésekor megjegyezte, hogy jövőre átmenetileg hitelfelvétellel pótolhatják a Főgáz-részvények eladásából remélt pénzt. Az MTI információi szerint a Főpolgármesteri Kabinet legutóbb hétfőn tárgyalt erről a kérdésről. A városvezetés és a bizottság elé benyújtott anyag szerint a közbeszerzési eljárás megindításáról szóló döntés még nem jelent meg a Közbeszerzési Értesítőben. A közgyűlésben az MSZP-SZDSZ többség által tavaly elfogadott privatizációs ütemterv szerint már novemberben ki kellett volna írni a privatizációs tanácsadó kiválasztását célzó közbeszerzési tendert.

10 évig ártalmatlanítják az iszapot

Egyebek mellett támogatta a bizottság annak a városvezetői javaslatnak a közgyűlési tárgyalását is, amellyel a csepeli központi szennyvíztisztítóban keletkező iszapot 10 évig egy vállalkozó ártalmatlanítaná mintegy 15 milliárd forintból. Wertán közölte, hogy soknak tartja az egyéves próbaidővel együtt a 10 éves szolgáltatási időt, ezért javasolta, hogy első lépésben csak négyéves szerződést kössenek. Indítványát ugyanannyian támogatták, mint ellenezték. Azt azonban pozitívumnak tartja, hogy a két ellenzéki mellett három, vélhetően SZDSZ-es politikus is támogatta azt.

Hozzátette, hogy pontosan azért nem tudható, hogy kik támogatták javaslatát, mivel a bizottságban kiépített szavazatszámláló rendszer csak a gépi szavazás végeredményét jelzi. Emiatt részben sérül a döntéshozatal nyilvánosságának elve – jegyezte meg. Hozzáfűzte, hogy a közgyűlésben működő szavazatszámláló rendszer bizottsági kiépítése korrekt megoldást jelentene ez ügyben. Az önkormányzat 15 bizottsága közül ez az egyetlen, ahol gépi szavazással hoznak döntéseket.

Az MTI információi szerint a szennyvíziszap-ártalmatlanítás költsége miatt várhatóan drágulhat a csatornahasználati díj. A csepeli központi szennyvíz-tisztító egyéves próbaüzemét egyébként már meg kellett volna kezdeni a nyáron.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.