A radikális iszlám veszélyesebb a világra, mint a kommunizmus?

A radikális iszlám a legnagyobb fenyegetés a világon, a nemzetközi terrorizmus pedig sokkal veszélyesebb a világra, mint a kommunista mozgalom valaha volt – írja könyvében Tony Blair. Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő a köztelevízió reggeli műsorában szombaton elmondta, mindez „csacskaság”, és nem ártana a volt miniszterelnöknek elvégeznie az ő szemináriumát.

MNO
2010. 09. 18. 11:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A héten mutatták be Tony Blair önéletrajzi könyvét, mely a megjelenése után rögtön eladási csúcsokat döntött. Dublinban heves tiltakozások kísérték a könyv bemutatóját, a dedikálásra érkező volt miniszterelnököt pfujoló tömeg várta, tojással és cipővel dobálták. Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő a közszolgálati televízió Ma reggel című műsorában elmondta: érdekes és ellentmondásos Tony Blair élete. Ő volt a legfiatalabb miniszterelnök, és még arra sem volt példa, hogy a Munkáspárt háromszor újraválasszon valakit. Bukása után közel-keleti európai uniós különmegbízott lett, ám a Közel-Keleten nem fogadják el, horribilis fizetést kap, és el se megy a legfontosabb tárgyalásokra.

Nógrádi véleménye szerint ahogy „minden memoár önigazolás, ez is az”. Tony Blair abból indult ki, hogy Irakot és Afganisztánt meg kellett támadni. A támadások pillanatában Blair már tisztában volt vele, hogy a támadások indokai hamisak voltak, nincsenek tömegpusztító fegyverek. A másik indok az volt, hogy amióta megtámadták az országokat, nőtt a biztonság, és gyengült az al-Kaida, ami szintén hazugság volt. A harmadik ok az volt, hogy visszavetették a nemzetközi terrorizmust is.

„Jelenleg a nemzetközi terrorizmus sokkal veszélyesebb a világra, mint a kommunista mozgalom valaha volt” – véli könyvében Tony Blair. Mint már megírtuk, az ABC televíziónak adott interjújában azt hangoztatta, a radikális iszlám a kommunizmus „vallási vagy kulturális megfelelője”, melynek „gyökerei mélyre nyúlnak, csápjai pedig hosszúak”. Sokkal hosszabbak, mint gondolnánk, mivel olyan hívők is magukévá képesek tenni elméletének egyes részeit, akik egyébként borzadva szemlélik erőszakos gyakorlatát. „Ez egy csacsiság” – fogalmazta meg a véleményét Nógrádi, aki hozzátette: Blairnek nem ártana elmennie az ő egyik szemináriumára, és megtanítaná neki, mi is a valóság.

(MTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.