Gyurcsány Ferenc őszödi beszédének szeptember 17-i nyilvánosságra kerülését követően tüntetések kezdődtek a fővárosi Kossuth téren és több vidéki nagyvárosban. Szeptember 18-án a tiltakozások tovább folytak az ország több pontján és a fővárosban is. A Magyar Televízió a hétfő esti órákban a több tízezres tömeget néhány száz főben határozta meg. Ez a jelenlévőkben nagy felháborodást keltett, aminek következtében a Kossuth téri tömegből több ezren az MTV Szabadság téri főbejáratához vonultak. A Kossuth tériek megszavazták egy petíció átadását. A petícióval érkező tüntetők egy csoportját a székházat őrző biztonsági cég emberei nem engedték be a székházba. Ezután Toroczkai visszament a Kossuth térre, ahol fölszólította a tömeget, menjenek át velük a Szabadság térre.
A televízió akkori vezetője, Rudi Zoltán továbbra sem volt hajlandó tárgyalni velük, közben rendőrségi erősítés is érkezett, majd elkezdték kövekkel dobálni és szidni a rendőröket. Folyamatosan érkeztek rendőri egységek, azonban a tömeg egy sikertelen oszlatási kísérlet után beszorította a rendőröket a székház bejáratához. A rendőrök a székházból ki-kitörve később több újabb sikertelen kísérletet tettek a tüntetők visszaszorítására. A rendőrök könnygázzal, tűzoltófecskendővel próbálták visszaverni, illetve feloszlásra bírni a tüntetőket.
Többször vissza kellett vonulniuk a rendőröknek
Fél tizenkettőkor a rendőrök egy vízágyús járművel egy időre megtisztították a kapu környékét, ám néhány perc múlva a víz kifogytával vissza kellett vonulniuk, valamint a körülbelül 100 fős támogató köteléket is visszaverték. A tüntetők ezt követően elkezdték felgyújtani a környéken parkoló autókat, az egyikről a tűz később átterjedt a székház kapujára is.
Fél egy körül a rendőrség egy második tömegoszlatási kísérletet tett egy vízágyús jármű és mintegy 80-100 gyalogos rendőr részvételével. A szerkezet azonban hamarosan tengelyig elkaparta magát a park vízágyúzástól felázott virágágyásában. Az akció kudarcba fulladt, a gyalogos rendőrök elmenekültek, a kíséret nélkül maradt kocsit a tüntetők körbefogták, felmásztak rá, ütötték, felgyújtották, és minden mozdítható darabját szétszedték. A vízágyúban rekedt rendőröket a tömeg a „Magyar rendőr velünk tart” skandálása mellett békésen elkísérte a székház melletti rendőri egységhez. A rendőrség sikertelen kísérletet tett az épület megvédésére, majd a felgyülemlett füst és könnygázfelhő miatt a kiürítés mellett döntött.
Éjjel kettőkor elesett a székház
Tüntetők egy csoportja éjjel két óra tájban bejutott a magára hagyott székházba. A bejárat mögött óriási pusztítás fogadta őket. A behatolás megakadályozására a rendőrök minden mozdíthatót (például bútorok, ajtók, automaták) a bejárathoz hányva ember magasságú barikádot építettek. Egy szűk óra múlva a rendőrök parancsnoka barátságosan megkérte a közben jelentősen megfogyatkozott számú tüntetőt az épület elhagyására, akik kisebb vita után ezt meg is tették.
Az MTV munkatársainak nem esett bántódása, de 113 rendőr és mintegy 50 demonstráló is megsebesült. Az okozott kár csaknem 232 millió forint volt.
A televízió ostroma közben egy, a tömegből kivált másik csoport a kommunista-szocialista időszak egyetlen Budapesten megmaradt köztéri emlékművét, a Szabadság téri szovjet katonai emlékművet rongálta meg: lefeszegette az önkényuralmi jelképként Magyarországon tiltott „bearanyozott” vörös csillag stilizált motívumát is tartalmazó szovjet címert, és helyére egy „lyukas” nemzetiszínű, valamint egy Árpád-sávos zászlót helyezett. Leverték a „szovjet felszabadító hősöket” dicsőítő latin és cirill betűs szöveg betűit, és lefeszítették a súlyos domborműveket is.
(MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.