A vidékfejlesztési államtitkár szerint szemléletváltásra van szükség ahhoz, hogy újraéledjenek a kisebb települések. A vidéki élet már rég nem a mezőgazdaságról szól: az utóbbi egy évtizedben jóval kevesebb családnak ad megélhetést, mint például a 80-as években.
Településszerkezetéből adódóan Zala megye a több mint 250 falujával hátrányban van a többi régióhoz képest, hiszen ezeken a helyeken leginkább már csak nyugdíjasok élnek, és kevés a munkalehetőség. A megyei önkormányzat ezért is támogatja a helyi vállalkozásokat. „A mi intézményeinknél is kiadtuk, hogy vizsgálják meg – úgy, ahogy a kormány szándéka szerint a rendeletek lehetővé teszik –, és lehetőleg helyből szerezzék be az élelmiszert, az egyéb szolgáltatásokat az ottani intézményeink, hogy ezzel is segítsük a helyi munkalehetőségeket” – nyilatkozta Manninger Jenő, a Zala Megyei Önkormányzat Fidesz–KDNP-s elnöke.
Tófej településen eddig a helyi ipar működésének köszönhetően még mindig elő tudták teremteni a fejlesztésekhez szükséges pályázati önrészt, de nem titkolják, hogy a jövőre újrainduló Széchenyi-tervben is nagyon bíznak. „Fogódzkodót mindenképpen jelenthet a kis- és közepes vállalkozásoknak, gazdálkodásoknak. A pontosítását és a kritériumokat várjuk, hogy mozdulni lehessen a Széchenyi-kártyára” – fogalmazott Horváth Zoltán, Tófej Fidesz–KDNP-s polgármestere.
A Zala Megyei Önkormányzat eddig úgy próbált segíteni a kistelepüléseknek, hogy pótolta azt a hiányzó önrészt, amit egyébként a falvak a költségvetésükből nem tudtak volna kigazdálkodni.
(HírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.