Halottak is jártak az iskolába, a tanároknak hallgatniuk kellett + Videó

Beismerte a volt iskolaigazgató, hogy fiktív tanulók után vettek fel normatív támogatást a Borsod megyei Selyeben. A névsorban két olyan személy neve is szerepelt, akik beíratásuk idején már nem éltek. A képzelt diákokhoz valódi pedagógusokat is felvett a volt igazgató, a tanároknak pedig megtiltotta, hogy a nem létező tanulók hiányzását vezessék az osztálynaplóban. A trükkökkel igényelt 40 milliós támogatást 2013-ig vissza kell fizetni a településnek, de egyelőre nem tudják, hogy miből.

MNO
2011. 05. 15. 11:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tekintse meg a Hír TV összeállítását!


2006 és 2008 között olyan gyerekek után is igényelték a pénzt, akik nem jártak már az iskolába. Körülbelül 75-80 fiktív személy szerepelt a névsorban, köztük olyan is, aki akkor már nem élt. Az adminisztrációs trükkbe a volt iskolaigazgató a pedagógusokat is bevonta. „Meg volt szabva, hogy nem írhattunk hiányzó tanulót a naplóba. A naplót csak az osztályfőnök vezethette, aki szintén abba a körbe tartozott” – nyilatkozta Vihóczki Jánosné, a Laki Körzeti Általános Iskola és Szakiskola Selyebi Tagiskolájának a tanítója.

A tanárokkal az igazgató titoktartási nyilatkozatot íratott alá. A képzeletbeli diákok alapján csak a 2007–2008-as tanévben 66 millió forint normatív támogatást vett fel az intézmény, ebből 8 milliót jogosulatlanul.

Kétéves türelmi idő

A jogosulatlanul igényelt 40 millió forintot és annak kamatait most a selyebi önkormányzatnak kell visszafizetni. A településnek nincs ennyi pénze. Ráadásul több száz millió forint fejlesztési támogatástól is elestek, mert nem maradt keretük a pályázati önerőre. A jegyző azt mondja: kétéves türelmi időt kaptak, 2013-ig. „Arra nem igazán van remény, hogy ezt a 40 millió forintot meg tudja takarítani az önkormányzat két év alatt. Hogyha a kétéves türelmi idő lejárta után a Magyar Államkincstár inkasszálja a bankszámlánkat, akkor újrakezdjük az adósságrendezési eljárást” – mondta Barkóczyné Szalma Julianna körjegyző.

„Gyanúsítottként hallgattuk ki az iskolaigazgatót, aki a bűnösségre is kiterjedő beismerő vallomást tett. Majd a nyomozó hatóság átadta az ügyet az illetékes miskolci ügyészségnek” – számolt be róla Jánvári Regina, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Észak-magyarországi Regionális Bűnügyi Igazgatóság sajtóreferense.

Ha a bíróság bűnösnek találja, a volt igazgató akár öt évig terjedő börtönbüntetést is kaphat.

(Hír TV)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.