Szankcionálhatják is az elmaradt béremelést

Nem a következő parlamenti ciklusban, hanem már az országgyűlési képviselők jogállásáról szóló törvény idei módosítása után, de legkésőbb jövő év elejétől egyetlen fizetést vehetnek fel azok a honatyák, akik egyben polgármesterek is – derül ki Rogán Antal lapunknak adott interjújából. Az Országgyűlés gazdasági bizottságának elnöke az önkormányzati adósságállomány rendezésének kérdésében könnyebb tárgyalásokra számít a bankszövetséggel, mint a lakáshitelesek esetében. A fideszes politikus beszélt Tarlós István főpolgármesterhez fűződő viszonyáról és arról is, hogy milyen konkrét önkormányzati feladatok kerülhetnek hamarosan állami kézbe. Rogán elmondta, az általa vezetett bérmonitoring-bizottság ősszel folytatja a munkát.

Magyar Nemzet
2011. 05. 03. 3:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Készül az úgynevezett Országgyűlés-törvény, amely többek között a képviselői javadalmazás rendszerét is újraszabályozza. Hogyan állnak az előkészületekkel?

– Lázár Jánossal, a Fidesz frakcióvezetőjével közösen készítjük ezt a javaslatot, és mindenképpen szeretnénk, ha ez még a nyári szünet előtt a parlament elé kerülne. Az a lényeg, hogy olyan világos, egyszerű képviselői javadalmazási rendszert hozzunk létre, amely a kisebb, kétszáz fős parlamentben is megállja majd a helyét. A jelenlegi átláthatatlan, bonyolult és a választók számára is érthetetlen, ezért azt szeretnénk elérni, hogy megszűnjön a sokat vitatott költségtérítéses rendszer. Kifejezetten gondoltunk arra is, hogy ameddig nem áll fenn a polgármesteri és az országgyűlési képviselői tisztség között összeférhetetlenség, addig azt is tisztáznunk kell, hogy e két tisztség juttatásai kiegészíthetik vagy nem egészíthetik ki egymást. Nekünk az az elképzelésünk, hogy aki polgármester, az ne vehessen fel az Országgyűléstől a fizetésén kívül más juttatást.

– Ez is az összeférhetetlenség bevezetésével, várhatóan 2014-től lépne hatályba?

– Nem, ezt a szabályozást a törvénymódosítások hatálybalépése után azonnal, de legkésőbb jövő év elején bevezetnénk.

– Ön szerint kire gondolhatott Tarlós István, amikor „elrugaszkodott kerületi vezetőkről” beszélt a napokban?

– A főpolgármester úrral konstruktív a viszonyunk, de ebbe természetesen a viták is beleférnek. Azt gondolom, hogy ezeket mindig tárgyalásos alapon kell rendezni. Demszky Gáborral is együtt tudtam dolgozni, de ég és föld a különbség. Tarlós Istvánnal sok kérdésben jelentősen közelebb áll a véleményünk egymáshoz, de ettől még konfliktusok lehetnek. Nem hiszek olyan városmodellben, ahol a főpolgármester a kerületek főnöke, de az nem baj, ha a főpolgármesternek egyes területeken, például stratégiai várostervezési kérdésekben vannak erős jogosítványai. Viszont az a meggyőződésem, hogy ekkora várost csak úgy lehet irányítani, ha valaki partnerségi viszonyban gondolkodik, az ellenkezője szerintem problémákhoz vezet – a teljes interjút a Magyar Nemzet keddi számában olvashatják.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.