Megbukott Gyurcsányék pártszavazása

A Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció szerint hétfő estig mintegy 6-7 ezren vettek részt az általuk kezdeményezett pártszavazáson, s ez a többszöröse annak, mint ahányan a platformtagok közül az MSZP-nek is tagjai. Ahhoz, hogy a pártszavazás kedden eredményesen záruljon, 8 ezer azonos szavazatra volna szükség. • Érdektelenségbe fulladt a voksolás • Világossá vált, hogy a párt nem kér többet a „gyurcsányizmusból”• A „nyílt szószegés” után is kitartanak Gyurcsányék• Elkezdődött az MSZP-s pártszavazás, Gyurcsány bizakodik• Gyurcsányék vesztésre állnak• Mesterházy nagyon-nagyon elrontotta Török Zsolt napját

MNO
2011. 06. 28. 14:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Demokratikus Koalíció az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében magasnak értékelte a részvételi arányt, és úgy ítélte meg: „a valóban aktív tagság” többsége kinyilvánította véleményét a platform által feltett kérdésekben, amelyek az MSZP „szervezeti, morális és finanszírozási megújítását célozták”. A voksolás eredményét – vagyis hogy hányan szavaztak igennel a Demokratikus Koalíció kérdéseire – a választmány szombaton ismerteti. Ezzel kapcsolatban a Demokratikus Koalíció közleménye úgy fogalmaz: „kérjük az MSZP vezetőit, hallják meg a változást akarók hangját”.

Gyurcsány Ferenc a Facebookon már a voksolás megkezdésekor, majd kedden ismét arról írt, hogy várakozása szerint a pártszavazás politikai értelemben sikeres, de eredménytelen lesz, mivel az MSZP tagjainak alig harmada-negyede aktív, a voksolás eredményességéhez pedig a 32 ezer regisztrált MSZP-tag több mint negyedének, vagyis nyolcezer párttagnak kellett volna azonosan válaszolnia.

A múlt szerdán kezdődött pártszavazáson az MSZP tagjai arról dönthettek, hogy közvetlenül válasszák-e a párt elnökét és a megyei elnököket. Véleményt mondhattak arról, hogy az országos elnökség tagjainak, a megyei, választókerületi és helyi vezetőknek, valamint a választmány tisztségviselőinek is kötelező legyen-e az országgyűlési képviselők jövedelem- és vagyonnyilatkozatával megegyező tartalmú bevallást tenni, s azzal kapcsolatban a párt országos etikai és egyeztető bizottsága ellenőrzést folytathasson-e. Szintén a voksolás tárgya volt, hogy biztosítson-e az MSZP a törvényi előírásoknál szélesebb nyilvánosságot a gazdálkodásáról. A tagság arról is határozhatott, egyetért-e azzal, hogy az MSZP-ben országos és megyei szinten csak egy választott párttisztséget tölthessen be valaki.

A pártszavazás részleteiről Molnár Zsolt, az MSZP szervezési igazgatója kedd este sajtótájékoztatón számol be.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.