A raportőröknek kérdéseik voltak, nem kritikát fogalmaztak meg

Tárgyszerűnek és őszintének értékelte az Európa Tanács parlamenti közgyűlésének (PACE) jelentéstevőivel folytatott egyórás megbeszélést a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője a csütörtöki találkozó után az MTI-nek. Harrach Péter tájékoztatása szerint a találkozón a sarkalatos törvényekről, a Költségvetési Tanácsról és a KDNP kormányzati szerepéről volt szó.

MNO
2011. 07. 07. 17:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A KDNP frakcióvezetője azt mondta: a jelentéstevők tárgyszerű, őszinte érdeklődést mutattak, és hangsúlyozták, hogy több szereplőtől és több forrásból szeretnének a kérdéseikre választ kapni. Kiemelte, hogy a raportőröknek kérdéseik voltak, és nem kritikát fogalmaztak meg. Mint mondta, úgy látta, alapos és elfogadható válaszokat tudott adni. Elmondása szerint a találkozón tájékoztatta a jelentéstevőket arról, hogy a KDNP a demokrácia elkötelezett híveként vesz részt a parlamenti munkában. Közlése szerint felidézte a párt elődjének, a Demokrata Néppártnak e téren hozott áldozatait is.

Harrach Péter közlése szerint a raportőrök a sarkalatos törvények iránt érdeklődtek, s erre válaszul ő ismertette azokat a törvényeket, amelyek kidolgozásáért a KDNP felel, különös tekintettel az egyházügyi és a családok védelméről szóló jogszabályokra. Beszámolt az előszületek során folytatott egyeztetésekről, amelyeket az egyházakkal, illetve a családokat képviselő civil szervezetekkel folytattak. A jelentéstevők kérdeztek a Költségvetési Tanácsról is, válaszában – mint a KDNP-s politikus elmondta – ő a független szakértők véleményének fontosságát hangsúlyozta.

A PACE sajtószolgálata korábban úgy tájékoztatott: a két jelentéstevőt – a svéd Kerstin Lundgrent és a cseh Jana Fischerovát – azért jelölték ki, hogy véleményezzék a Magyarországgal kapcsolatos monitoringeljárás megkezdésére vonatkozó indítványt. A raportőrök „kellő időben” megküldik értékelésüket a parlamenti közgyűlés elnökét, alelnökeit, frakcióvezetőit és a bizottsági elnökeit tömörítő irodának. Az úgynevezett monitoringeljárás megindítását januárban kezdeményezték; a PACE 24 tagja által aláírt indítvány szerint közelmúltbeli magyarországi fejlemények „komoly aggodalmakra” adnak okot az emberi jogok, a jogállamiság és a demokratikus intézmények működése tekintetében.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.