Virágh Eszter úgy fogalmazott: a lakosság számára véget ért ugyan a népszámlálás, és már számlálóbiztosok sem járják az utcákat, de a területi népszámlálási irodákban „hatalmas erőkkel folytatódik a munka”. A szóvivő kiemelte: most zajlik a mintegy 40 ezer számlálókörzeti dosszié átadása-átvétele, és egyúttal a címek és a hozzájuk tartozó kérdőívek teljeskörűségének ellenőrzése. A népszámlálást ugyanis a teljeskörűség megállapítása után lehet csak hivatalosan lezártnak tekinteni – hangsúlyozta.
November végéig a majdnem ötszáz területfelelős és a hozzájuk tartozó mintegy nyolcezer felülvizsgáló azt ellenőrzi, hogy minden címről érkezett-e információ, és minden címen annyi személyi kérdőívet töltöttek ki, ahány lakót ott jeleztek a válaszadók. A „percre pontosan beosztott ütemezésben zajló munka” december elejére fejeződik be, amikor a kérdőívek rendezett kötegei bekerülnek a KSH megyei központjaiba a feldolgozás előkészítésére – magyarázta.
A kedden lezárult népszámlálási pótösszeíráson azoknak kellett részt venniük, akik kimaradtak az összeírásból. Jelentkezhettek a lakóhelyük szerint illetékes önkormányzatnál, ott válaszolhatták meg a kérdőíveket. A pótösszeírásban azok is részt vehettek, akik korábban megtagadták a válaszadást. Szabálysértési eljárást azok ellen indíthatnak a helyi jegyzők, akik véglegesen visszautasították az adatszolgáltatást.
Az október 1. és 31. közötti népszámláláson a háztartások csaknem kétharmadában számlálóbiztos közreműködésével válaszolták meg a kérdéseket, majdnem minden ötödik háztartásban interneten szolgáltattak adatot, és voltak olyanok is (16 százalék), akik arra vállalkoztak, hogy saját maguk papír kérdőívet töltenek ki – tette hozzá.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.