A „Császár” búcsúztatása 9 órakor kezdődött meg, a koporsót a Springer-szobor előtt, egy hatalmas kegyhelyen állították fel, s magyar nemzeti lobogóval, illetve Fradi-zászlóval takarták le, mellette pedig díszőrség állt. A kegyhely előtt Albert Aranylabdája volt látható, amelyet 1967-ben mint a legjobb európai futballista nyert el.
A Ferencváros múlt vasárnap elhunyt aranylabdás legendájának ravatalánál szurkolók ezrei rótták le kegyeletüket a szombati nap folyamán. Reggeltől folyamatosan érkeztek Albert Flórián tisztelői, akik gyertyát gyújtottak, vagy virágot helyeztek el a stadionban felállított ravatalnál.
Az emlékezők között volt Schmitt Pál köztársasági elnök és Czene Attila, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium sportért felelős államtitkára is. Mellettük számos korábbi és jelenlegi válogatott sportoló, a Ferencváros labdarúgócsapatának teljes stábja, valamint színészek és zenészek is tisztelegtek az egykori kiváló játékos előtt.
A helyszínre érkezők később egy vendégkönyvbe írhatták bele „utolsó üzenetüket” Albertnek, ezt követően pedig mindannyian emléklapot vehettek át. A koporsó mellett folyamatos díszőrséget álltak Albert munkatársai, játékostársai és a hozzá közel állók.
A köztársasági elnök úgy fogalmazott, hogy ő elsősorban a MOB korábbi elnökeként és Albert Flórián barátjaként, tisztelőjeként rótta le kegyeletét. Az államfő úgy fogalmazott: büszke arra, hogy az edzőtáborokban sokat lehetett együtt a legendás labdarúgóval, és szerinte az egyetemes magyar sport és kultúra jeles képviselője távozott.
Albert Flóriánt vasárnap 12 órakor az Óbudai temetőben helyezik végső nyugalomra. A Fradi labdarúgói a délután hat órakor kezdődő, Paks elleni NB1-es bajnokin fekete mezben lépnek pályára. A mezen a számon kívül egyedül a Ferencváros címere lesz látható, amelyet az „Albert Flórián 1941–2011” felirat vesz majd körbe.